Ayedaş Haksız Yere Yazılan 13.000 TL'lik Kaçak Kullanım Bedeli!

Tuğba A. |

Kasım 2012'de yeni bir binaya kiracı olarak taşındım ve ev sahibimdeki vekaletim ile elektrik aboneliğimi açtırdım. Gelen tüm faturalarımı ödedim arada çıkartılan saçma sapan 50 tl'lik ara fatura dahil. Kasım 2013 de "Adıma" gelen 12,600 tl'lik kaçak kullanım belgesiyle elektriğim kesmeye geldiler.

Ev sahibim Ümraniye Ayeda'şa giderek 194957 no'lu şikayet başvurusunda bulundu, eski sayacın bozukluğu tespit edildiği için bu tutarın iptal edileceği de söylendi. 03.03.2014 de evden ayrıldığım için Ümraniye Ayedaş'a abonelik fesih için gittiğimde bu borçtan dolayı elektriğimi kapatmadıkları gibi dilekçeyi de bulamadılar. Dilekçeyi alan kişi emekli olmuş. 8 saat oradaydım. Hiçbir sonuç alamadım.

Etiketler :

Fatura ve Ödemeler Fiyat Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

  • Tuğba A.
    20 Mart
    09:13

    Ayedaş özelleştiği için personelinin çoğu işten ayrılmış, kimse birşey bilmediği gibi kalan personel de yardımcı olmak bir yana insani bir yaklaşım bile sergilemiyor. Herkes başından birbirine gönderiyor! 14000 tl lik bu borcum iptal olmuş, 1600 tl lik yeni borçla uğraşıyorum. 3 Günlük iş kaybım nedeniyle artık işten izin alamaz durumdayım. Sırf Ayedaş elektrik dağıtıyor diye Avrupa yakasından ev bakmaya başladım.
    Bu kadar işten anlamaz, halden anlamaz, müşterisini madur eden bir kurum ve çalışanı daha görmedim!!