16 Ağustos
#12433528

Ayder Turizm Kurban Bayramı Turu

11-13 Ağustos 2019 tarihlerinde katılmış olduğumuz turda, ikinci gün programında yer alan ve bu turu tercih etmemize neden olan Longoz gezisi tam bir hayal kırıklığı oldu. Gereksiz uzun molalar nedeniyle akşamüstü 18.00'de ulaşabildiğimiz İğneada Milli Parkı'nda sadece 10 dakikalığına ağaçları görüp geri döndük, gerçek Subatan Longoz alanına yürümek gerekiyordu. Programda sözü edilen "İğneada'da Erikli ve Mert göllerini içerisinde barındıran, Avrupa'daki ender sulak alanlardan olan Longoz (Subatan Ormanı) gezisi" çok kısa sürdü, rehberden işittiğimiz yüksek sesli azarlamalar da firmanın profesyonelliği konusunda soru işaretleri oluşturdu. İnternet'ten Longoz fotoğraflarına bakarak bilgilendik (!). Diğer sahil kasabası Kıyıköy'e ise akşam 20.00'de gelebildik, orada da 10 dakika kadar yürüyüp döndük. Firma mesafeler konusunda daha bilgili olarak farklı bir program yapabilirdi.


İkinci gün, çoğu otobüste geçen gece 23.00'te otele ulaşabildiğimiz boşa geçen bir zaman oldu. Ayrıca, Edirne'de kaldığımız Ramada Otel'in yemek ve kahvaltısı çok kötü idi. Bayram nedeniyle programda yazılı olan bazı yerleri ziyaret edemedik, bu önceden belirtilebilirdi.


Diğer Ankara Turizm firmaları yolcularına 7-8 farklı noktadan inip binme imkanı sağlamaktadır. Turu satın aldığımız sırada Ayder Turizm yolcuların sadece 2 noktadan inip binebileceğini söylemesine rağmen ara duraklardan da binen ve inen olması farklı kişilere farklı işlem yapıldığını gösterir. Bundan sonraki seyahatlerimiz için Ayder Turizm'i düşünemiyoruz.

Aynur Aynur 1.633 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları