08 Mayıs 2013 #1785694

AXA Sigorta'dan Yaptırdığım Mini Onarım Sonucu Hasarsızlık Bozuldu!

Axa sigortadan yaptırdığım kasko poliçesi ile Antalya Konyaaltında Günlas Otoda 2012' nin Temmuz ayında aracıma mini onarım kapsamında tampondaki hasarı yaptırdım.


Kaskomun süresi dolduğu için yeni fiyat almak üzere başka sigorta şirketlerini aradığımda aracımda 149 TL değerinde hasar sonucu hasarsızlığın bozulduğunu söylediler.Bundan dolayı yüksek fiyat talep ettiler.Bunla ilgili Günlas aradığım da mini onarım görünüyor dendi. Poliçe yaptırdığım yeri aradığımda onlardan da sağlıklı cevap alamadım.


Ben aracıma mini onarım yaptırdım ve bunu bana poliçe düzenleyen dahil herkes onayladı.Bu hasar olayını kabul etmiyorum.Bu hatanın bir an önce düzeltilmesini ve yetkililerin bir cevap vermesini bekliyorum.

Hüseyin 2.718 Okunma

Cevaplar

  • Axa Sigorta Temsilcisi09 Mayıs 2013

    Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. Hüseyin G. şikayetine ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Şirketimizden tanzim edilen kasko poliçesinden 03.08.2012 tarihli hasar dosyası "küçük onarım" teminatı kapsamında açılmış ve hasar tazminat ödemesi ile sonuçlandırılmıştır , Küçük Onarım Hizmetleri Klozu çerçevesinde değerlendirilen hasar dosyaları küçük boyutlu bir işlem olması ve Tramer sisteminde küçük onarım başlığına karşılık bir hasar kodu bulunmaması nedeniyle Trafik Bilgi Merkezi' ne ( Tramer) far ayna hasarı şeklinde yansımaktadır. Hasar grup kodlarına ilişkin küçük onarım ile ilgili şirketimizin Trafik Bilgi Merkezi' ne, hasar açıklaması olarak küçük onarım ibaresinin eklenmesi yönünde genel bir talebi mevcut olduğunu ise ayrıca paylaşmak istiyoruz. Hasarsızlık indirim uygulamaları sektörde firmalar arasında değişkenlik gösterebilmekte olup, Küçük onarım hasarları Şirketimizde hasarsızlık indirim hakkını etkilememektedir. Bilgilendirme yükümlülüğü gereğince poliçe üzerinde yer alan teminat içeriğinde de konu hasarın yalnızca Şirketimiz poliçeleri için geçerli olduğu yazılı olarak ifade edilmektedir. Yukarıda yer açıklamalarımız doğrultusunda sigortalı ile temasa geçilerek bilgi aktarımının sağlandığını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Sn. G. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön