26 Nisan 2013 #1765297

Axa Sigorta Usulsüzlük!

1994 model Mercedes SL **marka bir araç sahibiyim. Aracıma geçenlerde Axa Sigorta lı bir araç çarpıp hasar verdi ve sinyalini kırdı. Tampona zarar verdi. Tutanak tutuldu araç mercedes servisine bırakıldı. Servisten bugün aldığım telefon beni şok etti. Aracımın kırılan sinyal lambasının yan sanayisinin takılmasını söylemiş merkez.


Aracımın orjinal parça ile değişmesini istiyorsam arada ki farkı benim ödemem gerekiyormuş. Bu neydir. biz o zaman neden sigorta yaptırıyoruz arabaları. Madem yan sanayi ile değişecekse ne anlamı var. Hiç bir suçum kabahatim yokken arabama gelip çarpıyorlar. Ve sigorta diyor ki aracın parçasını yan sanayi takacağız. Birileri bunu açıklasın bize !

Atilla 198 Okunma

Cevaplar

  • Atilla06 Mayıs 2013

    eş değer parça dediğiniz 60 TL orginal parça 500 TL. iki parçayı elinize aldığınızda açık fark gözle bile ayırt edilirken, hala eş değer demeniz TAKDİRE ŞAHAN !! sizin ya eşlik/denklik ten haberiniz yok, yada insanları uyutmayı seviyorsunuz. bahsettiğiniz trafik sigorta şartnamesi arabanıza durduğu yerde çarpıp arabanın orginalligini bozan içinde bir kapsam yaratıyor mu sormak gerek sizlere !!

  • Axa Sigorta Temsilcisi30 Nisan 2013

    Sitenize Sayın D. aracılığı ile ulaşan başvuru içeriğinde eşdeğer parça itirazı yer almaktadır.Trafik Sigortası Genel Şartları’ nın B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi maddesi gereğince eşdeğer parça kullanılmaktadır. Konu dosya Trafik Sigortası Genel Şartları çerçevesinde ele alınmış olup dosya eksperi ile yapılan görüşmede eşdeğer parça üzerinden değerlendirme yapıldığı bilgisi edinilmiştir. Konuyu bu doğrultuda bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi29 Nisan 2013

    Sn. D. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön