04 Eylül 2013 #1993910

Axa Sigorta Sunroof Kırılması Red Etti!

2012 model BMW marka aracımın yıkanması esnasından sonra, sunroof cami patlayarak tuzla buz oldu. Garanti cam kırılmasını hasarı kapsam dışı olduğunu belirtti. Mağduriyetimi kasko sigortamdan karşılamak için Axa Sigorta 'ya 7424779 dosya no ile başvurdum . Eksperim servis danışmanım mağduriyetimi kabul etti ; çünkü doğal bir olay .

5. 900, 00 TL' lik sunroof hasar bedelini, Axa Sigorta riziko değerlendirmesi sonucu red etti. Eksperi aradım eksper acenteniz işi çözer dedi. Onlarda sade işi yapana kadar hasar yetkilisi; eğer beyanda sunroof cami taş ile kırıldı diye yazsaydınız ödeyecekti dedi. Yanlış beyanda bulunacakmışım. Şimdi soruyorum size; 2700 TL kasko primini haksız yere mağdur etmek için mi aldınız?

Eren 983 Okunma

Cevaplar

  • Eren06 Eylül 2013

    müşteri haklılığı mağduriyeti nerede kaldı ? poliçeyi satan arkadaşlarınız alkolsuz ehliyetsiz olmadıgın sürece hertürlü aracınız teminatımızdadır söylemi malı satana kadar değilmi? ayrıca madem ki genel şartlarda böyle bir önemli madde yer alıyor. neden dosyayı açtığımızda eksper ve sizler sigorta şirketi bu hasarın ödenmeyeceğini baştan söylemiyorsunuz ? burda haksızlık,aldatılış sözkonusu sadece benim için değil bu sekilde susan milyonlarca mağdur olmuş vatandaşım içinde geçerli! Ben mağdur olduğumumdan eminim gerekli resmi kurumlardanda bunu tasdik ettim yasal hakkımı sonuna kadar arayacağım. Bugun benim canım yandı yarın bir başka arkadaşın yanmasın.

  • Axa Sigorta Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sitenize Sn. Ç. tarafından yönlendirilen şikayete ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Kasko poliçesi, gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar, sonucunda meydana gelen riskleri teminat altına almaktadır. Sn. Ç. tarafından verilen beyandan hareketle başvuru olumlu değerlendirilememiş olup, talepleri üzerine ayrıca red mektubu verildiğini bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi04 Eylül 2013

    Sn. Ç. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön