29 Kasım 2014

Axa Sigorta Orijinal Parça Yerine, Yan Sanayi Parça Gönderimi

Şirketimize ait araçta meydana gelen kazada sizin sigortanızı yaptığınız araç kusurlu çıktı. Eksper aracın sağ farının değişmesi gerektiğini not etti, fakat ürünün yan sanayi gönderileceğini söyledi. Aracın farı orijinal olmasına rağmen neden yan sanayi gönderiyorsunuz.


Aracımızın farının orijinal olarak gönderilmesini, aksi durumda sizi tercih eden araç sahibine ve firmanıza dava açacağımızı bilmenizi isteriz. Bir şirket aracının iş kaybına sebep olduğunuzu da belirtmek isterim.


Hazine müsteşarlığının kararında aracın parçası orijinal ise ve orijinal parça bulunuyor ise bunun takılması yönündedir. Acil olarak parçanın orijinal olarak değiştirilmesini talep ediyoruz.

Fatih 1.070 Okunma

Cevaplar

  • Axa Sigorta Temsilcisi03 Aralık 2014

    Sitenize Sn. İLKERENLER tarafından yönlendirilen şikayete ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Konu hasar başvurusu Trafik Sigortası Genel Şartlarının (*) B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi maddesi dikkate alınarak değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda hasar gören parçanın onarım imkanı bulunmaması veya eşdeğeri ile değişim yapılamadığı durumda orijinal parça kullanılmaktadır. Konuya ilişkin Hasar Servisi ile yapılan görüşmede genel şartların ilgili maddesi doğrultusunda hareket edildiği bilgisi alınmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, (*) Trafik Sigortası Genel Şartları, B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkanı yok ise yenisi ile değiştirilir. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi01 Aralık 2014

    Sn. İLKERENLER tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön