13 Mayıs 2013 #1795557

Axa Sigorta Mini Onarım Teminatını Normal Kaza Gibi Gösterilmesi!

Axa Sigortadan full kaskolu 41uf** plakalı aracıma park halinde kimliği belli olmayan biri tarafından hasara uğratıldı. bende Axa Sigortanın anlaşmalı olduğu bir servisten mini onarım teminatını kullanarak hasarı tamirat ettirmek istedim.


Kendi el yazımla bir dilekçe yazdım burada mini onarım teminatını kullanmak istediğimi yazdım ve imzaladım. ancak Axa Sigorta kafasına göre iş yaparak bunu hasar olarak göstermişler.


Ve şimdi kasko ücreti Axa Sigorta dışında tüm firmalarda hasar olarak gözüküyor ve fiyat geçen seneye göre 3 kat artmış hasarsızlık indirimini kullanamadığım için Axa kendisi sadece hasarsızlık indirimi uyguluyor ama oda çok yüksek.

Ahmet 218 Okunma

Cevaplar

  • Axa Sigorta Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. AĞLAR tarafından yönlendirilen şikayetine ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Şirketimizden tanzim edilen kasko poliçesinden 26.03.2013 tarihli hasar dosyası "küçük onarım" teminatı kapsamında açılmış ve hasar tazminat ödemesi ile sonuçlandırılmıştır , (*) Küçük Onarım Hizmetleri Klozu çerçevesinde değerlendirilen hasar dosyaları küçük boyutlu bir işlem olması ve Tramer sisteminde küçük onarım başlığına karşılık bir hasar kodu bulunmaması nedeniyle Trafik Bilgi Merkezi' ne ( Tramer) far,stop ayna hasarı şeklinde yansımaktadır. Hasar grup kodlarına ilişkin küçük onarım ile ilgili şirketimizin Trafik Bilgi Merkezi' ne, hasar açıklaması olarak küçük onarım ibaresinin eklenmesi yönünde genel bir talebi mevcut olduğunu ise ayrıca paylaşmak istiyoruz. Hasarsızlık indirim uygulamaları sektörde firmalar arasında değişkenlik gösterebilmekte olup, Küçük onarım hasarları Şirketimizde hasarsızlık indirim hakkını etkilememektedir. Bilgilendirme yükümlülüğü gereğince poliçe üzerinde yer alan teminat içeriğinde de konu hasarın yalnızca Şirketimiz poliçeleri için geçerli olduğu yazılı olarak ifade edilmektedir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Ahmet14 Mayıs 2013

    Umarım konuyla ilgili maduriyetimi giderecek bir çözümle gelirsiniz. Çünkü tamamen rekabet kurallarına aykırı bir durumla karşı karşıya kaldım ve Axa dan başka tüm firmalar uçuk sigorta ücreti istiyor.

  • Axa Sigorta Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Sn. AGLAR tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön