29 Ağustos 2013 #1981989

Axa Sigorta İkame Araç Vermedi!

56280134 poliçe nolu Axa Sigorta müşterisiyim. 19.08.2013 tarihinde gerçekleşen kaza sonrasında kasko sözleşmesinde geçen 3 günlük araç talebinde bulunduk. Sigorta şirketi 2 gün önce bugün araba alabileceğimizi söyledi. Ancak arabayı almaya gittiğimizde Axa Sigorta bize arabamızın pert raporunun çıktığını ve bu artık bundan sonra ikame araç tahsis etmeyeceklerini belirttiler.


Axa Sigorta bizi kazadan sonra geçen sürede ,10 gün boyunca arabasız bırakmış ve mağdur etmiştir. Axa Sigorta 'nın arabamızın perte ayrılmasından sonrada ,eminim bizi mağdur eden başka uygulamaları da olacaktır. Onları da burada teker teker yazacağım.

Ferhat 231 Okunma

Cevaplar

  • Ferhat02 Eylül 2013

    Axa sigortanın 0850 250 99 99 telefonundan 2 ve 3'ü tuşlamak suretiyle bir müşteri temsilcisine bağlanmayı 1 saattir deniyorum ancak sistem 4-5 dk bekledikten sonra kapanıyor. Müşteri temsilcisi ile görüşmek mümkün değil!!! Aracımız 2 haftadan uzun süredir hasarlı olarak bekletilmektedir. Ne aracımız tamir edilmekte, ne de araç perte çıkartılıp paramız ödenmemektedir. Geçen hafta bir yetkili arayarak aracın perte çıkacağını belirtmiştir. Ancak daha sonrasında bir bilgilendirme yapılmadı. Kasko poliçelerinde pert ödemesinin ne zaman yapılacağına ilişkin bir kloz bulunmuyor(!) ve poliçelerdeki bu açık nedeniyle sigortalı olarak Axa Sigorta tarafından bekletildiğimizi düşünüyorum. Axa Oyak’a yıllardır kaskomuzu eksiksiz ödüyoruz. Eminim 1 gün bile ödemeyi geciktirsek o anda gerçekleşecek kazayı kabul etmemezsiniz. Ancak sizin bize ne zaman ödeme yapacağınız ile ilgili en ufak bir bilgi vermiyorsunuz. Araçsız durumdayız ve 15 yıllık bir Axa sigortalısı olarak biran önce sürecin sonuçlandırılmasını ve perte ayrılan aracımızın ödemesini poliçede yazdığınız şekilde gerçek piyasa fiyatı üzerinden gerçekleştirilmesi ile maduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.

  • Ferhat02 Eylül 2013

    Şirket araç ile ilgili geri dönüşü yaptı ancak, dönüşü geç yaptıkları için biz kendimiz bir araç kiralamış durumdaydık, dolayısıyla yaptıkları geri dönüş işe yaramadı. Aracın kazasından sonraki süreç halen belirsizlik içerisinde devam etmekte ve firma tarafından bir bilgi verilmemektedir. Acenta konuyla ilgili poliçeyi sattım gerisine karışmama mantığıyla hiç bir destek vermemekte, genel müdürlüğe ise telefonlarına kimse çıkmamaktadır. Aracımızın akıbeti ve AXA Siogrtanın aracın pert olması ve kasko bedelini alabileceğimiz konusunda ciddi endişelerimiz var.

  • Axa Sigorta Temsilcisi29 Ağustos 2013

    Sn. YAZGILI tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön