24 Aralık 2013

Axa Sigorta Evime Kiracı Tarafından Yapılan Hasar!

1+1 evim var.Kiracımızla sözleşmemiz bitmişti ve evden çıkmasını istedim. 1 ay sonra çıktı fakat ben kendisine 3 anahtar teslim etmiştim. Birini kaybettiğini söyledi ve bana 2 anahtar sundu. Evimden taşındıktan birkaç gün sonra evime girip sprey siyah boyayla evin her tarafına zarar verdi. Ekspertiz geldi mutfak dolaplarının, kapıların, küvetin vs yenilenmesi ve duvarların boya olması,gerektiğini bize rapor etti.

Axa Sigortayı aradım. Dosyamın reddedildiğini söylediler. Ben bugüne kadar bütün her şeyim Axa sigortalı. Benim mağduriyetimi görmemezliğe geldiler. Kapı kırılmadığı için kabul olmamış. Axa ya artık güvenim kalmadı. Bana yardımcı olmadılar. Sözleşmemde kötü niyetli hareketler maddesi var.

Mine 281 Okunma

Cevaplar

  • Mine27 Aralık 2013

    Poliçemde yangın ve infilak maddeleri zaten ayrı ayrı var. Kötü niyetli hareketlere mal ediyorsunuz. Konu mağdur etmekse o başka. O zaman biz niye sigorta yaptırıyoruz bilmek isterim.

  • Axa Sigorta Temsilcisi27 Aralık 2013

    Siteniz aracılığıyla ulaşan Sn. AKBAŞ başvurusuna ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Sigorta poliçesinde teminat altına alınan riskler; emredici kanun hükümleri haricinde; T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm sigorta şirketlerini bağlayıcı etkideki “genel/özel şartlar” hükümlerine tabidir. Gerçekleşen her risk bahsi geçen poliçe genel ve özel şartların kapsam maddeleri göz önüne alınarak değerlendirilmektedir. Poliçe şartları doğrultusunda “Sigortalı ve sigortalının usul ve füru ve sözleşmesel ilişkide bulunduğu kişilerin sigortalıya zarar vermek maksadı ile gerçekleştirdiği kötü niyetli eylemler ve bu olayları önlemek ve etkilerini azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu sigortalı şeyler in tahrip edilmesi, yıkılması, bozulması veya kullanılmaz hale getirilmesi gibi doğrudan meydana gelen (yangın ve infilak sonucu hariç) bütün zararlar” teminat dışındadır. Sigortalının kiracı ile olan ilişkisinin de sözleşme çerçevesinde olması sebebiyle hasar dosyasının değerlendirilemediğini bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi25 Aralık 2013

    Sn. AKBAŞ tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön