23 Mart 2013

Axa Sigorta Trafik Sigortasında Mağdur Ediyor!

Yaklaşık 20 gün önce aracıma çarpan kişi hatasını kabul etmiş ve kasko'mu yoksa trafik sigortası üzerinden mi onarımı yaptıralım diye düşünürken trafik sigortası ile ilerlemeyi tercih ettim (etmez olaydım) Aracım sıfır olduğu halde, orjinal olmayan bir parça buldular, Ok. dedik. Parçayı kendi servisim de yaptırmak istedim ancak her serviste yaptıramıyor muşuz Ok. dedik.

Parça takıldı ve boyandı, şimdi de sigorta firması KDV ödemeyiz diyor. Bu nasıl bir mantıktır anlamıyorum, kazayı yapan karşı taraf kazayı kabul ediyor, birde üstüne para ödüyoruz, nasıl bir memlekette yaşıyoruz! Bu sigorta firmasını avukatım aracılığıyla dava edeceğim, bunlara müstehaktır! Mahkemede görüşürüz Axa Sigorta!

Murat 305 Okunma

Cevaplar

 • Murat 28 Mart 2013

  AXA Sigorta yetkilisiyle görüşme neticesinde parçanın orjinal parça ile değiştirilme garantisi verilmiştir. teşekkürler..

 • Murat 28 Mart 2013

  Eş değer parça diyorsunuz ama tamiri yapılan parça orjinal değil, aradaki farkı sağ taraftaki orjinal parça ile kıyasladığınızda farkedebiliyorsunuz. Sonuçta müşteri memnuniyetsizliği hala devam etmekte ve sorun çözülebilmiş değil. Yasal düzenleme mi yapmak gerekir ne yapmak gerekir bilemiyorum ancak bunun acilen düzeltilmesi gerekiyor, haklıyken haksız duruma düşürtüyorsunuz!

 • Axa Sigorta Temsilcisi28 Mart 2013

  Sitenize Sn. TUNC tarafından yönlendirilen şikayete ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Konu hasar başvurusu Trafik Sigortası Genel Şartlarının (*) B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi maddesi doğrultusunda değerlendirilmiştir. Bu doğrultuda ilgili parçanın öncelikle onarımı, onarım mümkün değilse eş değer parça ile değişim sağlanmaktadır. Her iki durumun mümkün olmadığı hallerde orijinal parça ile değişiklik yapılabilmektedir. Konu dosyada bu yönde değerlendirilmiş ayrıca yansıtma faturasının ulaşması ile KDV tutarı da ödenmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, (*) Trafik Sigortası Genel Şartları, B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkanı yok ise yenisi ile değiştirilir. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • Axa Sigorta Temsilcisi25 Mart 2013

  Sn. TUNC tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön