Axa Sigorta Sokak Hayvanına Çarpınca Trafik Sigortası Veteriner Hizmetlerini Karşılamıyor.

Tuncay B. |

Aniden önüme atlayan bir köpeğe ne yaptıysam da çarptım. Hemen köpeği veterinere götürdüm. Zaten götürmezsem 386 TL idari para cezası veriliyormuş götürmek zorundaymışız. İnternet'te her yerde yazıyor zorunlu trafik sigortası hayvanın masraflarını karşılayacaktır diye fakat sigortayı aradığımda sahipli hayvanların masrafları karşılanıyor diyorlar.

Sahibi varsa zaten hayvanın sahibi karşılar masrafları amaç sokak hayvanlarının tedavisini devlet tarafından özendirmek değil mi? AXA Sigortaya yakıştıramadım. Ödemiyoruz diye kesip attırdılar.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Tedavi Kapsamı Çağrı Merkezi Bilgilendirme Çağrı Merkezi Personel Davranış

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tuncay B.
  20 Aralık
  22:29

  http://i.hizliresim.com/W6ZMDL.jpg

  buna ne diceksiniz ??

 • 19 Aralık
  15:12

  Siteniz aracılığıyla ulaşan Sn. B. şikayetinin içeriğinde; Trafik Poliçesi kapsamında sokak hayvanlarının tedavi masraflarının karşılanmadığı ifade edilmektedir.

  Zorunlu Trafik Sigortaları, herhangi bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verilebilecek bedeni ve maddi zararlar / hasarlar için teminat vermektedir. Sokak hayvanlarının tedavi masraflarının karşılanmasına yönelik mevcut bir yasal düzenleme bulunmadığını belirtir, ayrıca hasar servisimiz tarafından Sn. B. ile irtibata geçilerek detaylı bilgilendirmede bulunulduğu bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla.

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • 17 Aralık
  11:11

  Sn. B. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı