Axa Sigorta Orijinal Parça Yerine, Yan Sanayi Parça Gönderimi.

Fatih İ. |

Şirketimize ait araçta meydana gelen kazada sizin sigortanızı yaptığınız araç kusurlu çıktı. Eksper aracın sağ farının değişmesi gerektiğini not etti, fakat ürünün yan sanayi gönderileceğini söyledi. Aracın farı orijinal olmasına rağmen neden yan sanayi gönderiyorsunuz.

Aracımızın farının orijinal olarak gönderilmesini, aksi durumda sizi tercih eden araç sahibine ve firmanıza dava açacağımızı bilmenizi isteriz. Bir şirket aracının iş kaybına sebep olduğunuzu da belirtmek isterim.

Hazine müsteşarlığının kararında aracın parçası orijinal ise ve orijinal parça bulunuyor ise bunun takılması yönündedir. Acil olarak parçanın orijinal olarak değiştirilmesini talep ediyoruz.

Etiketler :

Servis - Onarım Hizmeti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 03 Aralık
  16:31

  Sitenize Sn. İLKERENLER tarafından yönlendirilen şikayete ilişkin değerlendirme yapılmıştır.
  Konu hasar başvurusu Trafik Sigortası Genel Şartlarının (*) B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi maddesi dikkate alınarak değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda hasar gören parçanın onarım imkanı bulunmaması veya eşdeğeri ile değişim yapılamadığı durumda orijinal parça kullanılmaktadır. Konuya ilişkin Hasar Servisi ile yapılan görüşmede genel şartların ilgili maddesi doğrultusunda hareket edildiği bilgisi alınmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  (*) Trafik Sigortası Genel Şartları, B.2. Tazminat ve Giderlerin Ödenmesi

  Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkanı yok ise yenisi ile değiştirilir.

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • 01 Aralık
  11:54

  Sn. İLKERENLER tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı