Axa Sigorta Onarımda Yetersiz Kalıyor!

Mete Gürol U. |

Gaziantep'te yaşanan dolu felaketi nedeniyle sahip olduğumuz iki aracımızda da hasar oluştu.
Benim aracıma Axa Sigorta. Eşimin aracına ise başka bir sigorta tarafından kaskosu yapılmıştı.
Her iki aracı da -en doğal hakkımız olması nedeniyle- yetkili servislerine götürdük. İkisi için de onarım bedelinde 1000-1200 TL fark çıktı.

Sigortacımın yönlendirmesi ile her iki firmaya da aynı dille mağduriyetimizi dile getiren birer dilekçe yazdık. Diğer firma dilekçemizi haklı gördü ve servisle anlaşma yoluna giderek bizi mağdur etmedi. Axa Sigorta ise farklı bir yaklaşımla "gerçek hasarımın" daha az olduğunu öne sürdü ve beni güven vermeyen bir "tali" servise yönlendirdi. Tüketici olarak mağdurum.

Etiketler :

Servis - Onarım Hizmeti

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mete Gürol U.
  14 Temmuz
  16:59

  Axa sigorta şirketi itibarını bölge müdürü ve görevlendirdiği yetkiliye borçlu kaldı diyebilirim.
  Çözüm tatmin ediciydi.

 • 04 Temmuz
  08:53

  Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. UĞUR başvurusunun içeriğinde hasar dosyasına konu araç onarımının yetkili serviste onaylanmamasına itiraz yer almaktadır.

  Şirketimize ulaşan başvuru üzerine hasar dosyası açılmış olup, eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertiz neticesinde, aracın bulunduğu servis tarafından talep edilen onarım bedelinin piyasa koşullarının üzerinde olduğu tespit edildiğinden onay verilememiştir. Farklı bir yetkili servisle onarım bedeli konusunda mutabakat sağlanmasının akabinde, başvuruya konu araç onarımının gerçekleştirileceğini bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • 02 Temmuz
  10:55

  Sn. UĞUR tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı