02 Temmuz 2013

Axa Sigorta Onarımda Yetersiz Kalıyor!

Gaziantep'te yaşanan dolu felaketi nedeniyle sahip olduğumuz iki aracımızda da hasar oluştu.
Benim aracıma Axa Sigorta. Eşimin aracına ise başka bir sigorta tarafından kaskosu yapılmıştı.
Her iki aracı da -en doğal hakkımız olması nedeniyle- yetkili servislerine götürdük. İkisi için de onarım bedelinde 1000-1200 TL fark çıktı.

Sigortacımın yönlendirmesi ile her iki firmaya da aynı dille mağduriyetimizi dile getiren birer dilekçe yazdık. Diğer firma dilekçemizi haklı gördü ve servisle anlaşma yoluna giderek bizi mağdur etmedi. Axa Sigorta ise farklı bir yaklaşımla "gerçek hasarımın" daha az olduğunu öne sürdü ve beni güven vermeyen bir "tali" servise yönlendirdi. Tüketici olarak mağdurum.

Mete 123 Okunma

Cevaplar

  • Mete14 Temmuz 2013

    Axa sigorta şirketi itibarını bölge müdürü ve görevlendirdiği yetkiliye borçlu kaldı diyebilirim. Çözüm tatmin ediciydi.

  • Axa Sigorta Temsilcisi04 Temmuz 2013

    Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. UĞUR başvurusunun içeriğinde hasar dosyasına konu araç onarımının yetkili serviste onaylanmamasına itiraz yer almaktadır. Şirketimize ulaşan başvuru üzerine hasar dosyası açılmış olup, eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertiz neticesinde, aracın bulunduğu servis tarafından talep edilen onarım bedelinin piyasa koşullarının üzerinde olduğu tespit edildiğinden onay verilememiştir. Farklı bir yetkili servisle onarım bedeli konusunda mutabakat sağlanmasının akabinde, başvuruya konu araç onarımının gerçekleştirileceğini bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

  • Axa Sigorta Temsilcisi02 Temmuz 2013

    Sn. UĞUR tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön