Axa Sigorta Kusursuzken %100 Kusurlu Olduğumu İddia Etti.

Deniz Ç. |

18.01.2014 tarihinde trafik kazası yaptım. Aracıma sağ arkadan hasar verdiler. Karşılıklı tutanak tutup sigortalara verdik. Çıkan sonuca gören karşı taraf 100' de 100 kusurlu bulundu. Aracımı yaptırdım iş buraya kadar güzelde, birden nasıl becerdilerse beni 100' de 100 kusurluya çevirdiler ve aracımın hasarını kendim karşıladım. Axa Sigorta, şimdi bunun mantığını kim nasıl izah edecek merak ediyorum.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Haksız Ekspertiz Raporu

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Deniz Ç.
  04 Mart
  22:18

  soruma mantıklı bir cevap vermek evet işte bu kadar zor yardımcı olmadığınız ve genelleme cevaplar için tlşk.

 • 04 Mart
  16:26

  Sitenize Sayın Çaycı tarafından iletilen başvuruya ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Öncelikle kusur oranları, başvurulan sigorta şirketi tarafından belirlenir ve TRAMER aracılığıyla, kazada taraf olan diğer sigorta şirketlerine internet ortamında gönderilir.
  Karşı taraf sigorta şirketleri 3 gün içerisinde mutabakata vardığını ya da kendi kusur yorumunu aynı yoldan bildirir. Tarafların oran hususunda uyuşmazlığı söz konusu olduğunda; konu son kararın verilmesi amacıyla otomatik olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’ nde kurulmuş komisyona intikal eder. İlgili konuda Sn. ÇAYCI’ nın trafik poliçesinin Şirketimizde bulunmadığı ve trafik poliçelerinin bulunduğu sigorta şirketi ile iletişeme geçebilecekleri hususunda ayrıca paylaşımda bulunulduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,


  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • Deniz Ç.
  03 Mart
  17:33

  kusurun bana verildiği bilgisine zaten sahibim benim öğrenmek istediğim ve kurumunuzun cevap veremediği soru 100 100 kusursuz bulunup sonrasında hangi sebeple kusurlu ilan edildiğim buna mantıklı bir cevap vede hangi kural ihlali ile bana kusur verildiğidir . bana bildiğim şeyleri yazıp durmayım.

 • 03 Mart
  11:48

  Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. Çaycı şikayetinin içeriğinde, 18.01.2014 tarihli kazaya ilişkin belirlenen kusur durumuna itiraz yer almaktadır.

  Meydana gelen kaza sonrasında 5541073 numaralı tramer kaydı açılmış olup, konu hasarda kusur durumu, Tramer Komisyonu tarafından belirlenmiştir. Komisyon tarafından %100 kusur oranının, 06 DG 8090 plakalı araca verildiği izlenmektedir. Sn Çaycı ile irtibata geçilerek bu bilgi paylaşılmıştır.Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • 28 Şubat
  16:08

  Sn. Ç. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı