Axa Sigorta Kabul Etmiyor!

Fatih E. |

Kaza yaptım karşı taraf kırmızıda geçtiğini kabul ettiği halde Axa kabul etmiyor polisin çizdiği krokide de açıkça belirtiliyor bu ama Axa Sigorta mutabakata varmıyor. Parayı 3 gün geciktirmek için bu yapılmaz.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Geciken Dosya İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Fatih E.
  31 Mart
  03:33

  , karayolları Trafik Yasası'nın tazminat ve giderlerin ödenmesiyle ilgili 99'ncu maddesi, zorunlu Trafik Sigortası'nda kaza ya da zarara ait tutanak ile bilirkişi raporunun sigorta şirketine iletilmesinin ardından, hasar bedelinin sekiz gün içinde sigortalıya ödenmesini zorunlu kılıyor.

 • Fatih E.
  30 Mart
  20:07

  Ben sarı fasılalı ışıkta bakıp yol boş olunca kavşağa girdim. Kırmızı fasılalı ışığın yandığı taraftan gelen araba normalde durup yol boşalınca geçmesi gerekirken hiç yavaşlamadı bile zaten gelip o benim arabanın yan tarafına vurdu onun ön tarafı benim yan tarafım hasar gördü2918 sayılı Karayolları
  Trafik Yasasının 52/a ve 57/a maddeleri uyarınca hızını azaltması ve dikkatli
  olmak suretiyle geçiş hakkı olan araçların geçmesine imkan vermesi gerekirken
  süratli bir şekilde kavşağa yaklaşması, trafik İşaretleri Hakkında Yönetmeliğin
  9. Maddesine göre dur işareti anlamına gelen ve ancak gidilecek yolun açık
  olduğunu açık olduğunu gördükten sonra hareket edilmesi gerektiğini belirten
  fasılalı kırmızı ışığın kendisine yanıyor olmasına karşın anılan yasanın 47/B
  maddesine aykırı olarak durmak bir yana hızını dahi azaltmadan kavşağa girmiştir. Ve banim aracıma vurmuştur. Bunu kaza tespit tutanağında bariz bir şekilde belirtip imza altına almışken hala ödemeyi geciktirmek için AXA sigortanın işlemleri uzatmasını böyle köklü bir firmaya yakıştıramıyorum.

 • Fatih E.
  30 Mart
  19:52

  Dosya no8511248 plaka 01 ej 437 19 'unda kaza ihbarında bulunuldu 11 gün geçti üzerinden hala sonuçlanmadı. Bahane olarak da Exper çözemedi gibi bir bahane bulunmuş. Aynı vaka dan en az 30 tane mahkeme kararı var benim haklı olduğum kesin. Hala geciktiriliyor.

 • 30 Mart
  13:12

  Sitenize iletilmiş olan başvurunun değerlendirilebilmesi için detay bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Konuya ilişkin sitede yer alan telefon numaralarından ulaşılamamış ve e-posta gönderilerimize herhangi bir dönüş alınamamıştır. İhtiyaç duyulan bilgilerin iletilmesi halinde değerlendirme yapılacağını belirtir, saygılar sunarız.

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • 26 Mart
  12:54

  Sn. EREN tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

  AXA SİGORTA A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Departmanı