25 Mart 2015

Axa Sigorta Kabul Etmiyor!

Kaza yaptım karşı taraf kırmızıda geçtiğini kabul ettiği halde Axa kabul etmiyor polisin çizdiği krokide de açıkça belirtiliyor bu ama Axa Sigorta mutabakata varmıyor. Parayı 3 gün geciktirmek için bu yapılmaz.

Fatih 437 Okunma

Cevaplar

 • Fatih 31 Mart 2015

  , karayolları Trafik Yasası'nın tazminat ve giderlerin ödenmesiyle ilgili 99'ncu maddesi, zorunlu Trafik Sigortası'nda kaza ya da zarara ait tutanak ile bilirkişi raporunun sigorta şirketine iletilmesinin ardından, hasar bedelinin sekiz gün içinde sigortalıya ödenmesini zorunlu kılıyor.

 • Fatih 30 Mart 2015

  Ben sarı fasılalı ışıkta bakıp yol boş olunca kavşağa girdim. Kırmızı fasılalı ışığın yandığı taraftan gelen araba normalde durup yol boşalınca geçmesi gerekirken hiç yavaşlamadı bile zaten gelip o benim arabanın yan tarafına vurdu onun ön tarafı benim yan tarafım hasar gördü2918 sayılı Karayolları Trafik Yasasının 52/a ve 57/a maddeleri uyarınca hızını azaltması ve dikkatli olmak suretiyle geçiş hakkı olan araçların geçmesine imkan vermesi gerekirken süratli bir şekilde kavşağa yaklaşması, trafik İşaretleri Hakkında Yönetmeliğin 9. Maddesine göre dur işareti anlamına gelen ve ancak gidilecek yolun açık olduğunu açık olduğunu gördükten sonra hareket edilmesi gerektiğini belirten fasılalı kırmızı ışığın kendisine yanıyor olmasına karşın anılan yasanın 47/B maddesine aykırı olarak durmak bir yana hızını dahi azaltmadan kavşağa girmiştir. Ve banim aracıma vurmuştur. Bunu kaza tespit tutanağında bariz bir şekilde belirtip imza altına almışken hala ödemeyi geciktirmek için AXA sigortanın işlemleri uzatmasını böyle köklü bir firmaya yakıştıramıyorum.

 • Fatih 30 Mart 2015

  Dosya no8511248 plaka 01 ej 437 19 'unda kaza ihbarında bulunuldu 11 gün geçti üzerinden hala sonuçlanmadı. Bahane olarak da Exper çözemedi gibi bir bahane bulunmuş. Aynı vaka dan en az 30 tane mahkeme kararı var benim haklı olduğum kesin. Hala geciktiriliyor.

 • Axa Sigorta Temsilcisi30 Mart 2015

  Sitenize iletilmiş olan başvurunun değerlendirilebilmesi için detay bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Konuya ilişkin sitede yer alan telefon numaralarından ulaşılamamış ve e-posta gönderilerimize herhangi bir dönüş alınamamıştır. İhtiyaç duyulan bilgilerin iletilmesi halinde değerlendirme yapılacağını belirtir, saygılar sunarız. AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • Axa Sigorta Temsilcisi26 Mart 2015

  Sn. EREN tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön