15 Mayıs 2013

Axa Sigorta Haksız Eksper Raporu!

Ekim 2012 tarihinde evimin bir odasını şu bastı ve kendi imkanlarımla suyu boşalttım.1 ay sonra o evden taşındım.Olaydan 7 ay sonra Mayıs 2013 tarihinde Axa Sigorta tarafından tlf ile arandım alt kat sigortalı olduğu için olaydan 2 gün sonra eksper gelip 1200tl tutarında rapor çıkartmış.

Raporu faxla istedim rapor ve eve ait 2-3 foto geldi.fotolarda hasar görünmüyor.Herhangi bir resmi tutanak ellerinde yok.Benim evimde hiçbir hasar olmamasına rağmen alt katta 1200tl hasar çıkması beni mağdur etti.

Bu bedelin haksız olduğunu düşünüyorum.Raporda duvar kağıtları mutfak dolaplarına kadar her şey değiştirilmiş.Sigorta bu bedeli benden tahsil etmek istiyor..Raporda hasarın teminat kapsamında olduğu yazıyor.

Aynur 212 Okunma

Cevaplar

  • Axa Sigorta Temsilcisi21 Mayıs 2013

    Siteniz aracılığı ile ulaşan Sn. Ç. şikayetinin içeriğinde 6845287 numaralı hasar dosyasına ilişkin rücu sürecine itiraz yer almaktadır Şirketimizden açılmış olan hasar dosyasına eksper görevlendirilmiştir. Yapılan ekspertizde, sigortalı dairede meydana gelen hasarın üst kat daireden sirayet eden sudan dolayı oluştuğu yönündeki sigortalı beyanının oluşan hasarla uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Sigortalının zarara uğramasında üçüncü kişilerin rol oynaması halinde (*)Halefiyet (Rücu) prensibi devreye girmekte olup, Sigorta ettirenin sigortalıya tazminatını ödedikten sonra; hasara sebep olan kişilere rücu edebilmekte yani hukuken sözü geçen kusurlu tarafın kusuru oranında tazminat talep edebilmektedir. Bu prensipte amaç haksız kazanç ediminin engellenmesidir. Yapılan incelemede Şirketimiz tarafından 16.01.2013 tarihinde rücu mektubu gönderiminin yapıldığı ancak adres değişikliği sebebiyle iade geldiği anlaşılmaktadır. Başvuruya konu durumla ilgili Sn. Ç. ile irtibata geçilerek rücu sürecinde herhangi bir hata tespiti bulunmadığı bilgisi paylaşılmıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. AXA SİGORTA A.Ş. (*)Sigortacının kanuni halefiyet hakkı, T.T.K.m.1472'de düzenlenmektedir. T.T.K. 1472/1. madde metni şöyledir: "Sigortacı sigorta bedelini ödedikten sonra hukuken sigorta ettiren kimse yerine geçer. Sigorta ettiren kimsenin vaki zarardan dolayı üçüncü şahıslara karşı dava hakkı varsa bu hak, tazmin ettiği bedel nispetinde sigortacıya intikal eder."

  • Aynur 18 Mayıs 2013

    Sigorta şirketinden ne beklenirdi ki zaten böyle bir şikayet için.Verecekleri cevap başından belli idi.

  • Axa Sigorta Temsilcisi15 Mayıs 2013

    Sn. Ç. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön