24 Ağustos 2015

Axa Sigorta Aracımın Pert Bedelini Çok Düşük Hesaplıyor!

25.07.2015 tarihinde trafik kazası yaptım ve aracım ağır hasarlı hale geldi. Axa Sigorta'dan kaskom var. Poliçemde aracın pert bedeli piyasa bedeline göre ödenir yazmasına rağmen sigorta şirketi düşük bir rakam öneriyor. Poliçelerde Sahibinden.com Arabam.com vs. Sitelerdeki emsal bedeline göre aracın piyasa bedeli belirlenir yazıyor. Bu sitelerde 38-45 bin arası fiyatlar varken sigorta bana pert bedeli olarak 32 bin öneriyor. 25 gündür aracım yok ve çok mağdur oldum. Bir an önce hasarımın karşılanmasını istiyorum.

Fatih 358 Okunma

Cevaplar

 • Fatih29 Ağustos 2015

  Ayrıca rayiç değer tespitiyle ilgili bölümde "bu sitelerde emsal araçlar bulunamaz ya da sigortalı ile rayiç değer değer tespitinde uyumsuzluk olur ise sigortalı ile müştereken belirlenecek 2. el satış firmalarındaki emsal araç fiyatlarına bakılarak rayiç tespiti yapılır. " ifadesi yer almaktadır. Rayiç değer konusunda şu ana kadar anlaşamadığımıza göre bu maddenin uygulanmasını talep ediyorum.

 • Fatih29 Ağustos 2015

  Poliçede rayiç değer tespitiyle ilgili bölümde yapılan açıklamadaki "tsb araç değer listesinde belirtilen değer aşılmamak koşulu" ifadesi tamamen sigorta şirketinin işine geldiği gibi hareket etmesi için bahanedir. Madem tsb listesindeki değer aşılamaz o zaman belirtilen siteler bakmaya gerek yok sadece tsb listesine göre belirlenir yazılabilirdi poliçeye. Buradaki amaç ise hangi değer daha düşük ise onu baz almak için kendine zemin hazırlıyor. Bu tamamen fırsatçılıktır. Benim aracımın şuanki piyasa değerinin tsb nin listesinde yazan değerden daha yüksek olduğunu sigorta şirketinin yetkilileri de biliyorlar. Eğer ki aracımın piyasa değeri düşük olsaydı bu sefer de onu baz alacaklardı.

 • Axa Sigorta Temsilcisi27 Ağustos 2015

  Sitenize Sn. Y. tarafından yönlendirilen şikayete ilişkin değerlendirme yapılmıştır. Başvuruya konu hasar dosyası incelendiğinde değerlendirmenin poliçe şartları doğrultusunda yapıldığı görülmektedir. Araç değerinin tespitine yönelik poliçede yer alan açıklamada, TSB’ nin ( Türkiye Sigorta Birliği ) araç değer listesinde belirtilen değeri aşmamak kaydı ile yoğun olarak kullanılan ve kılavuz niteliği taşıyan internet sitelerindeki emsal araçların dikkate alınacağı ifade edilmiştir. Bu doğrultuda konu dosyada TSB değeri dikkate alındığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

 • Axa Sigorta Temsilcisi25 Ağustos 2015

  Sn.Y. tarafından siteniz aracılığı ile yansıyan şikayet konusu, Şirketimiz tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Konu hakkında ayrıca bilgi aktarımı sağlanacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, AXA SİGORTA A.Ş. Müşteri Hizmetleri Departmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön