Awox Televizyonum Onarımdan Hiç Çıkmayacak Gibi

Mustafa Mustafa09 Mart 17:39

3 ay önce Trendyol üzerinden 2 adet Awox u5600str TV aldım. Birinde kendi kendine ekranda yatay çizgi çıktı bu şekilde de kullanabiliyordu ancak garantili ürün panel arızası var değiştirirler diye servise gönderdim. Yerli Marka diye aldığımız ürünümün durumunu her sorduğumda onarımda deniyor. İki haftayı daha yeni geçti ancak televizyonumun geri geleceği konusunda endişeliyim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Mustafa 07 Nisan 04:53

Teslim tarihinden itibaren altı ay içerisinde ortaya çıkan ayıpların teslim anında var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. A) Satın alınan malın ayıplı olması durumunda Tüketici; 1) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, 2) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, 3) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, 4) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme Haklarına sahiptir. Tüketici bu haklardan dilediğini kullanabilir. B) Satın alınan hizmetin ayıplı olması durumunda da Tüketici; 1) hizmetin yeniden görülmesi, 2) hizmet sonucu ortaya çıkan eserin ücretsiz onarımı, 3) ayıp oranında bedelden indirim, 4) sözleşmeden dönme, haklarına sahiptir. Tüketici bu haklardan dilediğini kullanabilir. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar, tüketicinin seçtiği hakkı yerine getiren tarafça karşılanır. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir. Mağduriyetimi giderin!

profile-icon Mustafa 07 Nisan 04:04

24 şubatta servise yolladığım TV için aradım hala onarımda gözükmüyormuş, Allah aşkına siz ne kadar basit bir firmasınız şimdi de Koronavirüs muhabbeti yapıyorsunuz bir de. Ülkemizde virüs görülmeden çok zaman önce yolladım size televizyonu Allah belânızı versin. Haram olsun size mağdur ettiğiniz insanların parası. Parasını ödedik televizyon aldık kullanamıyoruz dolandırıcı gibi üstüne çöktüler televizyonun göndermiyorlar.

profile-icon Mustafa 28 Mart 15:44

Elif hanımda çözemedi maalesef bana fabrikanın numarasını verip oraya yönlendirdi. Fabrika da maalesef aynı değişen bir şey yok. Anladığım kadarıyla gariban milletin cebindeki üç kurusa göz dikmiş dolandırıcılığı resmi olarak yapan bir firma Awox. Tüketici Hakem Heyeti 20 is günü geçmesi sebebi ile ürünün yenisini veya para iadesini istememin hakkim olduğunu söyledi. Ancak satın aldığın kişiden talep et dedi. Satin aldığım Evkolik firmasının resmi şirketi ismi Jasper İth. İhr. İ aradığımda malesef nezaketten uzak kaba bir üslûpla git mahkemeye ver savunmamızı yaparız biz gibi tuhaf cevaplar aldım ve Yasal sureci başlattım. Yerli ve milli olması önceliğiniz olmasın bence, bunlar gibi dolandırıcı vatandaşı sömüren mağdur eden fırsatçılar Türkiye'de malesef her dönem olmuştur. Malum virüs muhabbetine evdeyiz televizyonumuz yok...

profile-icon Mustafa 11 Mart 18:02

2 gün geçti hala arayan soran yok. Televizyondan da bir haber yok.

Awox 09 Mart 17:52

Merhaba, Müşteri hizmetleri tarafınıza ulaşıp şikayetiniz hakkında yardımcı olacaklardır. Bilgilerinize sunar iyi günler dileriz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler