Toplam çözüm sayısı
..
Avrupa Konutları ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
 • profile
 • profile
9 Destekçi
  7 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Avrupa Konutları Yamanevler Pişman Etti

12048görüntüleme
Mehmet
Mehmet 24 Temmuz 2020 17:23

Ümraniye'de Avrupa Konutları Yamanevler'den ev satın aldık ama açıkçası pişman olduk. Markadır diye güvendik ama 1-2 milyon bandında ev satsalar dahi insanı düşündükleri yok ve evde büyük tasarım hataları var. Başlıca şikayetlerimiz şöyle: Etap 1'in yanına tenis kortu, basket sahası yapacağız diye yanıltıyorlar. Madem bu sitenin değilmiş, dışarıdan herkese açıkmış, bunu evi satarken söylemiyorlar. Daha da kötüsü şu an belediye buraya pazar yeri yapacakmış, yani milyonluk dairelerin spor tesis yok. Balkonlara klimaları çok kötü yerlere yerleştirmişler, bütün herkes taşınırken klimalarını taşıtıyor, duvarlarını deldiriyor, 2-3 bin tl arasında da para veriyor. 

Kartonpiyer yapmamışlar. Kalitesiz iç kapılar koymuşlar, kapıların kilit dilleri plastikten, ilk defa bu evde gördüm bunu. Site'de şu an sadece ufak çocuklar için oyun parkı var. 10+ yaşındaki çocuklar oynayacak yer bulamıyorlar. Bu park içinde top oynuyorlar, süs havuzlarının yanlarında top oynuyorlar, milyonluk sitede durum bu. Çamaşır makinesi için ayrılan bölümü 20 cm daha geniş yapsalar insanlar kurutma makinesini de koyarlar. Sevgili mimar bunu da tabii ki düşünmemiş. İnsanlar koyulan dolabı kestirip makineleri üst üste koymaz zorunda kalıyorlar. Site'nin -1 katında market yok ama çıtacı ve kuru temizleme var. Market sorunca yönetime Canpark AVM ® yakında diyorlar. Uzun lafı kısası Avrupa Konutları markasına verilen paranın yarısı etmez.

 • profile
 • profile
 • profile
9 Destekçi
  7 Yorum

7 Yorum

Selahattin
Selahattin30 Temmuz 2020 14:00
 

Komşum ağzınıza sağlık. Siz sormamışsınız ama ben Ekim/Kasım 2019 gibi satın alırken sordum bahsettiğiniz spor tesislerinin durumunu satış sorumlusu n. K. Hanım'a. Orta alandaki spor tesisi kesinlikle siteye ait olacak ve çevresi kapatılacak denildi.

 3
Selahattin
Selahattin30 Temmuz 2020 14:02
 

Benim imzaladığım vaziyet planında o bölüm "Park" olarak gösteriliyor. Ancak sonradan sitelerinde gördüm ki "Kamusal Park" denilmeye başlandı. Sizinle tanışalım. Hukuki adımlar neyse atalım. En büyük problem site yönetim müdürünün iş bilmezliği.

 1
Selahattin
Selahattin30 Temmuz 2020 14:05
 
Avrupa Konutları Yamanevler Pişman Etti

Fotoğraftaki husus da satın alım sırasında aynı satış görevlisine soruldu ve hiçbir Avrupa Konutları sitesinde bu uygulamanın olmadığı söylendi. Gelin görün ki başladılar. Şu an bu yorumu saat 15'te havuza girebilmek için beklerken yazıyorum

 3
Selahattin
Selahattin30 Temmuz 2020 14:39
 
Avrupa Konutları Yamanevler Pişman Etti
Avrupa Konutları Yamanevler Pişman Etti

Her 2 vaziyet planını da görüşlerinize sunuyorum. "Yeni" olan da "Kamusal" ibaresini göreceksiniz.

 3
Sener
Sener10 Ekim 2020 16:06
 

Artık sitenin ortasında vaziyet planında olmayan ve daire sahiplerinin onayı olmayan bir baz istasyonumuzda var. Yönetime bilgi edinme ve kat malikleri kanunu gereği dilekçemizi verip nasıl koyulduğunu soruyoruz onu bile teslim almıyor müdürü

 1
Bahar
Bahar11 Mayıs 13:02
 

Merhabalar. Biz de 2. Etaptan ev aldık. Yan alana kamusal denildi ama basket tenis sahaları olacağı söylendi. Bugün gittiğimizde gördük ki bayağı bayağı inşaat alanı var. Hiç öyle saha vs olacak gibi de durmuyor maalesef. Satış temsilcisine sorduğunuzda haberimiz yok diyorlar.

Sener
Sener10 Ekim 2020 16:02
 
Avrupa Konutları Yamanevler Pişman Etti

Artık sitenin ortasında vaziyet planında olmayan ve daire sahiplerinin onayı olmayan bir baz istasyonumuzda var. Yönetime bilgi edinme ve kat malikleri kanunu gereği dilekçemizi verip nasıl koyulduğunu soruyoruz onu bile teslim almıyorlar. Kendileri

 2
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar’ı ziyaret amacınıza dönük tek soruluk anket için 8-10 saniyenizi bize ayırır mısınız?

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 ay önce

Avrupa Konutları tem2'de resmen monarşi ile yönetiliyoruz. Monarşide ki kişi köpek sevmiyor diye en aşağı 30 dairenin köpeği olmasına rağmen köpekler ne çime basabiliyor ne de rahatça koşacak yer bulabiliyor. Sürekli uyarı aramaları mailleri ve güvenlikle uyarılma şeklinde rahatsız ediliyoruz.

profile
 • 0görüntüleme
 • 23 Haziran 12:19

Avrupa Konutları Başakşehir elektrikli araç şarj istasyonu mevcut ama kullanamıyoruz. Sebebini sorduğumda inşaat yapıldığında takılan cihazlar şimdiki araçlara uyumsuzmuş. Şarj aletlerini çalışır hale getirmek için firma 68 bin tl istiyormuş. Site yöneticisi müdür 68.000 TL vermem diyor. Ne yapacağı...

profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Mayıs 16:20

İkinci kez tavanı kırdılar. Geçici olarak onarıyorlar gidiyorlar o kadar. 1.5 sene oldu her gün sorun her gün inşaat pisliği pandemiden dolayı taşınamıyoruz da. Her daire de aynı sorun aynı şikayet. Bir de sorun bizden kaynaklı gibi bir azar bir trip. Altyapıda yönetimde kötü.

profile
 • 0görüntüleme
 • 28 Mart 23:35

Tema bahçeden bahçe katı ev aldım aldığım dönemde bölgenin en pahalı projesiydi. Bir buçuk yıldır üst katın balkonundan su akmaktadır. Teslim sonrasına bildirmemize rağmen yapılmadı. En son aradığımda bana su sızıntısına bir şey yapamayız dediler. Şu anda yağmur yağdığında balkondan su akmakta ve mo...

profile
 • 0görüntüleme
 • 30 Ocak 22:28

Avrupa Konutları Yamanevler sitesinde kiracıyım. Daireler  kalitesiz, dairedeki duvarlar su alıyor, parkeler kabarıyor. Parkeleri değiştirin diyoruz hatanın yapımda olmasına rağmen ilgilenmiyorlar. 500 küsur daireli sitede marangoz yok.

profile
 • 0görüntüleme
 • 14 Ekim 2020 16:24

Avrupa Konutları Kayaşehir 1 Etap A1 no66 dairemde sahibiyim, dökülmeler başladı gelip baktılar garanti bitti kendiniz yapın dediler ,gelende sözde sizin firmadan ama başkalarının özel işlerini yapıyorlar. Bunlar kimin hatası dairemin dökülen kısımlarının halledilmesini istiyorum.

profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Ekim 2020 18:43

Atakent Avrupa 3 konutlarından eşyalı bir daire kiraladık, ancak temizlik yapılınca yatağın ve odada bulunan koltuğun aşırı kirli olduğunu fark ettirmeden, küçük çocuğumuz olduğundan ve temizlenmesinin mümkün olmadığını anladığımızdan ev sahibi ve Gülen Gayrimenkulden bizimle ilgilen t** Bey ve u** ...