Toplam çözüm sayısı
..
Avrupa Konutları ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  4 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Artaş İnşaat Avrupa Konutları Yamanevler Fiyaskosu

8724görüntüleme
Emre
Emre 19 Haziran 2020 08:36
Artaş İnşaat Avrupa Konutları Yamanevler Fiyaskosu
Artaş İnşaat Avrupa Konutları Yamanevler Fiyaskosu
Artaş İnşaat Avrupa Konutları Yamanevler Fiyaskosu
+8

Proje aşamasından dairemizi örnek daireleri görerek aldık. 33 ay bekledik, proje etaplandırıldı (1600 dairenin 556'sı yapıldı) ve esas fonksiyonlar henüz yapılmadı (ticari üniteler, büyük spor merkezi, parklar vb...) Etap dışı kaldı, şimdi en yakın market bile 500 m ilerde sanayi içinde. Proje maketine bakarak ve peyzaja göre aldık ama peyzaj da ciddi manada değiştirildi, blok katları artılıp bazılarında azaltıldı. Bunlara da bir şey demedik ama teslim edilen daireler basit ve kibar anlamda örnek daireyle alakasız ve kalitesiz. Bir kere ortak alanlardan daire içlerine her şey göze batıyor ve izan ile estetiğe aykırı. Duvarlarda ciddi yamukluklar var (dairede neredeyse su terazisi kullanılarak yapılan duvar yok) tavanlar yamuk (lazer koyup baktığınızda 3,4 cm fark var ve gözle de anlaşılıyor), kapılar ve dolaplar olabilecek en kötü kalitede, koryen tezgahta her şey iz yapıyor en ucuzu seçilmiş (akrilik az olan) halbuki kalitelisi sadece 30 USD fark ediyor. Dış kapı tam bir facia tutulabilir bir yanı yok, her yeri çizik, kavisli, fitilleri değiştirseniz bile "s" çiziyor, aksamı ucuz plastik ve sürekli çatlayıp kırılıyor, bunları kapıya sabitlemek için bir de 2-3 tane vida atmışlar ki evlere şenlik dışarıdan rezalet görünüyor (ilk defa bu kadar kötüsünü görüyorum). Alüminyum profilleri deforme ve duvarla birleştikleri yerde kapak olması gerekirken çok kötü bir silikon uygulanmış, silikonun yarısı profilde yarısı özensiz şekilde duvarda, inanılmaz kötü gözüküyor ve silikonun uygulandığı duvarlar çatlayıp dökülmeye başlamış.  Klozet ve armatürler (banyo, lavabo, rezervuar) daire genelindeki gibi en ucuz marka ve model, banyolardaki ve daire geneli ıslak zemin uygulamaları örnek daire ile alakasız, lamine gösterip ucuz laminant uygulanmış ve daha onlarca şey yazabilirim. Bunları dile getirip önceden yapılan güzel projelerini andığınız ise mağrur bir şekilde bu projenin ve lokasyonunun daha önce yapılanlarla kıyaslanamayacağını falan söylüyorlar, özürleri kabahatlerinden büyük. Halbuki alım aşamasında ve proje lansmanında taahhüt ettiklerini tekrar bir dönüp dinleme zahmeti gösterseler... Bu proje bu lokasyonun kat be kat en pahalı projesi ama daha fazla kazanmak uğruna markalarına zarar verdiklerinin umarım farkındadırlar çünkü ciddi manada güven kaybettiler. Artaş eski Artaş değil maalesef ve bizi mağdur etti, üzdü ve hayal kırıklığına uğrattı. Sadece bir kısım resimleri ekte sunuyorum.

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Nazan
Nazan22 Haziran 2020 14:29
 

Merhaba, peki bu şikayetlerle ilgili sizinle ilgilenmiyorlarmı?

Emre
Emre23 Haziran 2020 08:17
 

Merhaba, yukarıda ifade ettiğim konuların çok büyük bir kısmı giderilemez nitelikte yani tüm daire kapılarının profillerin değişmesi vs. Diğer kısımlarda ise ciddi tadilat gerekir ki ben yeni aldığım dairede niye tekrar inşaata katlanayım.

 2
Emre
Emre23 Haziran 2020 08:25
 
Artaş İnşaat Avrupa Konutları Yamanevler Fiyaskosu

Kaldı ki, bazı sorunlu ve hatalı üretim yerleri yaptırmak için 2-3 ay mücade ettik, örn boya konusu, çok ucuz ve sorunlu bir boya kullanıyorlar çamur gibi bir şey 2-3 defa ev boyandı ama öncekinden daha kötü oldu maalesef.

 1
Safir
Safir06 Ekim 2020 16:27
 

Her şeyi çok güzel anlatmışsınız kaleminize sağlık. Bu konuları ifşa etmek lazım her projede benzer olaylar yaşanıyor.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler