11 Mart 2013

Avivasa Emeklilik Yanlış Bilgilendirme!

Sisteme kaydolurken verilen bilgiler yabancı ülke vatandaşı dahi olsam %25 lik devlet katkısından faydalanabileceğim 'şeklinde idi ve aralık 2012 de kaydolursam bazı prim ve vergi avantajlarının olacağından bahsederek sisteme üye olmam için 2012 de en geç aralık sonuna kadar yaptırmam gerektiğini bildirdiler.

Ben de bu avantajlı durumu kullanabilmek için sisteme girdim. 2013 geldi ve yok mevzuat yeni çıktı idi yok bunu devlet değiştirdi idi diyerek benim %25 lik devlet katkısından faydalanamayacağımı soğuk bir telefon konuşması ile haber verdiler. Sistemi şikayet edecek yer yok. İçeri verdiğim para dev rakamlar değil ama çekemiyorum 10 yıl beklemem gerektiği söyleniyor.

Emin 120 Okunma

Cevaplar

 • Emin04 Nisan 2013

  Şirketin verdiği cevabı yazdım önceki mesajda. Iddia ettikleri gibi 'talebim doğrultusunda' beni tatmin eden bir işlem yapılmadı. Yanlız başıma bırakıldım. Kanun du mevzuat geç çıktıydı derken ödediğim 360 TL para heba oldu yani. Az önce de denedim sistemlerine giremiyorum. Hata kodu falan veriyor.

 • Avivasa Emeklilik Temsilcisi03 Nisan 2013

  Bildirim değerlendirilmiş, Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile ilgili bilgi verilerek, talebi doğrultusunda gerekli işlemler yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

 • Emin27 Mart 2013

  Zamanında uyarılsaydım sistemden zararsız çıkabiliyormuşum, o sebeple kızgın olarak yazdım yukarıdakini ve hala kızgınım.

 • Emin27 Mart 2013

  Kısa sayılabilecek sürede birisi beni aradı avivasa dan (zira onunlarn sitesinden şikayetimi belirtmiştim) ve 1-1-2013 tarihinden beri bu mevzuattan haberdar olduklarını belirttiler. Ben de neden zamanında uyarılmadım peki %25 katkı payından yararlanamayacağım konusunda diye sorduğumda, uyarmak zorunda olmadıklarını bu mevzuattan benim de kendimi bilgilendirmiş olmam gerektiğini belirttiler. Yani allayıp pullayıp sisteme kaydederken ki müşteri memnuniyeti mavalları sorun çıktığında 'müşteri de kimmiş, siz de kendi kendinizi bilgilendirmelisiniz, biz peşinde koşmak zorunda değiliz' gibisinden kayıtsızlıklara dönünce BES için Bireysel Ebeleme Sobeleme ye çevirmelerini... vs vs. oof.. sisteme girecek herkes aman dikkat.. 10 sene sonra batar mı çıkar mı belli değil.. verdiğim 360 tl 10 sene sonra pul parası olarak nasıl ne olur belli değil..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön