11 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10652376

Avivasa Emeklilik Geri Ödemeli Hayat Sözleşme Değişikliği!

2016 haziran'da imzaladığım Avivasa "geri ödemeli hayat sigortası" poliçesinin, "iyi ihtimaller sigortası" adıyla değiştirildiğini fark ederek sözleşmeyi talep ettim. Gelen evrakın bilgilendirme formu bölümünde yeni bir madde ilave edildiğini gördüm. Özetle 12 yıl sonunda ayrılma talebi halinde kesinti yapılacağı belirtilmiş. Ancak bu ürünün satışı sırasında böyle bir bilgi verilmediği gibi, kesintisiz prim tutarının ödeneceği bildirilmiş olup, imza atılan ilk sözleşmede bu esasa dayanmaktaydı. Gelinen noktada adı geçen poliçenin tek taraflı olarak fesih edilerek, bugüne dek ödediğim prim tutarının kesintisiz olarak tarafıma ödenmesini talep ediyorum.

Emrah Emrah 785 Okunma

Cevaplar

 • Emrah13 Ağustos 2018

  İlk poliçede yaptığınız değişikliği kabul etmiyorum ve hukuki itiraz sürecimi başlatıyorum. Dilerim haklılığımı Türk adaleti de onaylayacak.

 • Emrah19 Temmuz 2018

  Emrahpoliçeyi kayıtsız, şartsız iptal etmek isteyen telefondaki temsilcinize tekrar anlattım. Bugüne dek ödediğim primlerin kesintisiz iadesinin olmadığı bir iptali talep etmiyorum. Yazılı yaptığım talebime, aksi bir görüşünüz/cevabınız varsa yazılı cevap talep ediyorum.

 • Emrah19 Temmuz 2018

  Poliçeyi kayıtsız, şartsız iptal etmek isteyen telefondaki temsilcinize tekrar anlattım. Bugüne dek ödediğim primlerin kesintisiz iadesinin olmadığı bir iptali talep etmiyorum. Yazılı yaptığım talebime, aksi bir görüşünüz varsayaziku cevap talep ediyorum.

 • Emrah11 Temmuz 2018

  Sigortacılığın temel prensibi insan odaklı yaklaşımdır ki, kurumunuzun bu noktadaki ilgilisi bana bu poliçeyi satan temsilcinizdir. Kendisiyle görüşmeyi düşünüyor musunuz? Acaba onun da bu konuda söyleyecekleri var mıdır? Saygılarımla,

 • Emrah11 Temmuz 2018

  Bireysel Emeklilik ile ilgili bir şikayetim olmayıp, konu "Geri Ödemeli Hayat Sigortası" hakkındadır. Talebim doğrultusunda olumlu bir geri dönüşünüz olmadığı için, yazılı-resmi geri dönüşünüz akabinde gerekli aksiyonları alacağım. Hayal kırıklığı yaratıyorsunuz. Firmanıza olan güven ve inancımı sarstınız. Saygılarımla,

 • Avivasa Emeklilik Temsilcisi11 Temmuz 2018

  Bildirim değerlendirilmiş, Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile ilgili bilgi verilerek, talebi doğrultusunda gerekli işlemler yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

 • Avivasa Emeklilik Temsilcisi11 Temmuz 2018

  Talebiniz işleme alınmış olup, en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları