19 Kasım 2018
Yorum Yap
#11168838

Avivasa Emeklilik Evrak Gönderimi Yapmıyor!

Bireysel emeklilik sistemine kayıt yaptırdım belirli bir süre ödeme yaptım şu anda askerdeyim defalarca aramam yapmama rağmen iptal için evrak ya da yapılan ödeme ve iptal için kesinti rakamı hakkında hiçbir bilgi alamadım. Adrese 1 hafta içinde evrak göndereceklerini bu evrakların içerisinde gereken bilgilerinin vereceğini söylemişlerdi evraklarda gelmedi 1 ay oldu.


Asker olduğum için ödeme yapabilecek durumda değilim adıma kayıtlı kredi kartından kesinti yapıyorlar BES için kartımdan yapılan kesinti içinde itiraz ettim ama 2. ay için yine aynı karttan ödeme almışlar. Gereken evrakların tarafıma gönderilmesini geri dönüş yapılmasını ve askerde olduğum gerekçesinin göz ardı edilmemesini talep ederim. Aksi takdirde yasal yollara başvuru yapmam gerekecek...

Selvet Selvet 847 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Selvet22 Kasım 2018

  Bugün gün içerisinde Avivasa bireysel emeklilik yaptığım şikayete istinaden evraklar adresime de geldi evraklarda inceleme sonucu anapara üzerinden 476,11 TL kesinti yapmak istiyorlar. 454 TL ertelenmiş giriş aidatı kesintisi ve 22,11 gelir vergisi kesintisi yapılacağını söylediler. Hiçbir şekilde kesinti yapılmasını kabul etmiyorum. Giriş yapılırken tarafıma kesinti ile ilgili herhangi bir bilgi de verilmemişti. Ödemenin tamamının tarafıma yatırılmasını istiyorum.

 • Selvet19 Kasım 2018

  İnsanları parası ile rezil ediyorsunuz ben yemedim al sen ye Avivasa dememi beklemeyin lütfen!

 • Selvet19 Kasım 2018

  Bugün gün içerisinde Avivasa bireysel emeklilik yaptığım şikayete istinaden mail yolu ile ayrılmak için istediğim evrakları 1 ay sonra gönderdi fakat evraklarda inceleme sonucu anapara üzerinden 476,11 TL kesinti yapmak istiyorlar. 454 TL ertelenmiş giriş aidatı kesintisi ve 22,11 gelir vergisi kesintisi yapılacağını söylediler. Benim yaptığım ödeme Anapara 1146 lira 78 kuruştur, hiçbir şekilde kesinti yapılmasını kabul etmiyorum. Giriş yapılırken tarafıma kesinti ile ilgili Herhangi bir bilgi de verilmemişti. Ödemenin tamamının tarafıma yatırılmasını istiyorum.

 • Avivasa Emeklilik Temsilcisi19 Kasım 2018

  Bildirim değerlendirilmiş, Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile ilgili bilgi verilerek, talebi doğrultusunda gerekli işlemler yapılmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

 • Avivasa Emeklilik Temsilcisi19 Kasım 2018

  Talebiniz işleme alınmış olup, en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz. Saygılarımızla, AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları