Avivasa Emeklilik Fahiş Kesinti Yapıyor!

Ömürcan B. |

Avivasa bireysel emeklilik şirketine 2011 yılı Ekim ayında bana sözde yardımcı olan bir danışman vasıtası ile iki ayrı poliçe yaptırarak girdim. iki poliçe yapmamdaki amaç lehtarlardan birinin kızım diğerinin eşim olmasını istediğimdendi. Bana sözleşmeden 5 seneden önce çıkmam halinde devletin vergi keseceğini stopaj vs kesintisi olacağını söylediler.

Bundan 1 hafta kadar önce çıkmak istediğimde iki poliçeden toplam 840 lira civarında bir para kesileceğini söylediler. Meğer sözleşmede erken çıkmam halinde asgari ücretin aylık tutarının yarısı oranında kesinti yapılması yazıyormuş bu kesintiyi iki ayrı poliçe için yapacaklarmış. Hakkımı hakem heyetlerinde yada adlı mercilerde arayacağım

Etiketler :

Bilgilendirme - Danışmalık Kesinti ve Masraflar

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ömürcan B.
  05 Nisan
  16:46

  Sıkıntımı çözen kimse olmadı birde birşey yapmış gibi cevap yazmışlar. Kesinlikle TAVSİYE ETMİYORUM..

 • 03 Nisan
  22:45

  Bildirim değerlendirilmiş, Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile ilgili bilgi verilerek, talebi doğrultusunda gerekli işlemler yapılmıştır.

  Bilgilerinizi rica ederiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Şirketimizin ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 216 634 38 88 numaralı faksımıza, www.avivasa.com.tr internet sitemize ya da 444 11 11 nolu Müşteri Memnuniyet Merkezine iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.