Toplam çözüm sayısı
..
Avek Otomotiv Servis ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Can'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Avek Otomotiv Servisteki Bitmeyen Sorunlar

2718görüntüleme
Can
Can 31 Ekim 2020 20:55

Ümraniye Avek'e 120bin bakımına gittim. Aracı eğimli yerde park vitesine atarak teslim ettiler yani tüm yükü şanzımana bindirecek şekilde. Balata değişimi olacaktı bijonlar açılmıyor dediler değiştirmediler. Sonradan öğrendim ki şifreyi kırmışlar bu yüzden lastiği çıkartamamışlar ve yalan söylemişler. Bunu bir sonraki gün balatacıma gittiğimde öğrendim ve onca yolu servise geri döndüm. Hatalarının farkındalardı. Bir gün önce çıkartamadıkları lastiği bir yolunu bulup çıkarttılar ve dışarıdan aldığım balatayı işçilik ücreti almadan taktılar. Fakat kırdıkları şifrenin yenisini verirken indirimli de olsa para aldılar. İlk gün aracı yıkamada sıra olduğu için kirli almıştım bu sefer yıkayalım dediler 15 dakikada çıkar dediler ve bir saat beklettiler. Aracı aldığımda içine çok ağır bir koku sıkmış olduklarını fark ettim. Aracımda bir kez bile sigara içilmemiş olduğu halde, tertemiz olduğu halde neden bana sormadan kökü sıktılar anlayamıyorum. Alerjik astım olduğum için ağır kimyasal kokudan aşırı rahatsız oldum ve günlerdir nefes alamıyorum. Vokal kayıtlarım vardı iptal ettim. Şehir dışında toplantılarım vardı aracı kullanamadığım için iptal ettim. Oturdum alerjiyle uğraşıyorum. İlaç almak zorunda kaldım. Yine de fayda etmiyor. Araca detaylı iç yıkama yaptırmama, üstüne ozonla temizlik yaptırmama ve devamlı havalandırmama rağmen uyguladıkları koku gitmiyor ve aracı kullanamıyorum. Bugüne kadar aldığım en kötü hizmet. Hem sağlığımı hem psikolojimi bozdular. Bir de üzerine bir sürü masraf ettim. Tercih ettiğim için aşırı pişmanım.

Gelişme
Gelişme

29 Aralık 2020 20:33

Avek serviste aracıma yıkamada tarafıma sorulmadan uygulanan kimyasal koku halen aracımdan gitmedi. Bu süreçte ozon dezenfektasyonu ve ic yikama dahi yaptırdım. Hiçbir şekilde geçmiyor. Hatta Acarlar servise de götürdüm orada da bakıldı ama kokuyu geciremiyoruz. Ve ben alerjik Astim atakları geçiriyorum. Arabayı kullanamıyorum. Başıma bela açtılar. Ve sevdiğim aracımı satmanın eşiğine geldim. Ben bu saçmalıklarla uğraşmaya mecbur muyum? Ki bu koku olayından önce de saçma sapan şeylerle beni ugrastirmislardi. Bu konuya ilişkin buraya Avek'e yönelik şikayet de yazdım, Doğuş'a özel mesaj da attım fakat halen konu ile alakalı bir çözüm sağlanamadı. Avek serviste yaşadığım bu rezalet beni yıllardır kullandığım Volkswagen markasından bile soğuttu. Gerçekten Yazıklar olsun. Ne sağlığım kaldı ne psikolojim. Konuyu Tüketici Hakları mahkemesine taşıyorum artık.

12 Kasım 2020 03:23

Aracı servisten aldığımda içine çok ağır bir koku sıkmış olduklarını fark ettim. Alerjim olduğu için ağır kimyasal kokudan aşırı rahatsız oldum ve günlerdir nefes alamıyorum. Durumum bayağı agirlasti. Aracı kullanamıyorum. Tüm islerim iptal. Anneannem hasta, onu bile ziyarete gidemedim doğru düzgün. Oturdum alerjiyle uğraşıyorum. İlaçlar almak zorunda kaldım. Yine de fayda etmiyor. Araca detaylı iç yıkama yaptırmama, üstüne 3 kere uzun uzun ozonla temizlik yaptırmama ve devamlı havalandırmama rağmen uyguladıkları koku asla gitmiyor. Serviste de işlemler yapıldı tekrar polen filtresi değişti, ozonla yikandi, motor yikama yapıldı ama asla koku gitmiyor. Sağlığım ve psikolojim tamamen bozuldu. Çok sevdiğim arabamı satmayı dahi düşünüyorum. Ne yapacağımı şaşırmış haldeyim.

12 Kasım 2020 03:14

Avek'te tüm hatalar üzerine son olarak aracıma bana sorulmadan uygulanan koku, Acarlar servisinin ilgisi ve ustun gayreti ile her şey yapılarak giderilmeye çalışıldı. Son ozon temizliği ile koku baskılanmış gibi olsa da ozon geçtikten hemen sonra geri geldi ve aracıma halen alerjim sebebiyle binemiyorum. Hastalığım iyice kotulesti. Anneannem olum döşeğindeyken kendisini doğru düzgün ziyarete bile gidemedim aracı kullanamadığım için. Kullandığımda ise nefesim tamamen tikandi, geniz akıntım başladı. Avek Ümraniye yaptığı tüm bu saçmalıklar ile gerçekten su son bir aydır maddi manevi sağlıksal ve psikolojik anlamda hayatimi karartti. Arabayı satmayı bile düşünüyorum. Allah bir daha Avek'e düşürmesin.

Can
Can07 Kasım 2020 23:02

Volkswagen Doğuş ve Avek'teki yetkililerin ilgilenmesi sonucunda bijon ücreti tarafıma iade edildi. Akabinde kokunun giderilmesi ve orijinal balata değişimi için gittiğim Acarlar Servis müdürü Ramazan Bey'in çok yakin ilgisi sayesinde koku tam olarak geçmese de azaltıldı ve filtre ile balata değişimi gerçekleştirildi. Kendilerine teşekkür ederim.

1 Yorum

Can
Can25 Aralık 2020 21:43
 

Aracımdaki ağır koku hala devam ediyor. Alerjik astımlı bir kisi olarak sağlığımı tehdit ediyor. Arabamı kullanamıyorum. Kullanınca da nefesim kesiliyor. Ne yaptıysak koku geçmiyor. Konuyu Tüketici Mahkemesi'ne taşıyacağım.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 5 gün önce

Avek yetkili serviste Jetta arabamızı ekspertiz yaptırdığımız günün ertesi ( 24.09.2021 ) yetkili servise aracımızı teslim ettik. Aracın ağır bakımları dahil periyodik bakımlarla birlikte 7180 TL bakım ücreti ödedik. Aracı servise teslim etmeden önce klimasının soğutmasında ve ısıtmasında herhangi b...

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Ağustos 12:50

2016 mod Passat'ı 90000 bakıma verdim servis danışmanı abi aracın motorunu da dezenfekte edelim dedi, ben de tamam dedim ama motoru temizlerken far beynine su kaçtığını söylediler. 3 gün araç serviste kaldı yaptık dediler ama farlarda düşme yapıyor. Bir ay geçmesine rağmen sıkıntı hala devam ediyor.

profile
 • 0görüntüleme
 • 20 Mart 14:42

2020 model Seat Leon aracımı Doğuş Oto Yetkili Servisi Avek Otomotiv servisine 1. Yıl bakımı için km' sı dolmadan teslim ettim. Aracın kapı fitillerinden gelen gıcırtı sesi yüzünden şikayetim olduğu için aracın kapı fitillerini silikon sprey ile yağladılar. Sadece kapı fitilleri ile sınırlı kalması ...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 15 Mart 16:45

2019 mart ayında Ümraniye Avek ten satın almış olduğum sıfır 1.4 Highline DSG Golf aracımı yıllık bakımı için Ümraniye Avek servisine götürdüm. Servis danışmanım i... M... Aracımı teslim aldı. 2 saat sonra aracı bana teslim ettiğinde sağ ön kısmının sürtüldüğünü hasarlı olduğunu gördüm. Kamera kayıt...