13 Mayıs 2013

Avea'nın Uyarmayıp Ceza Ödetmesi!

Avea'dan bir cihaz kampanyasına girdim. Ancak, kampanyanın süresinin bittiğini düşünerek tarife değişikliği isteminde bulundum ve bu değişiklik Avea tarafından gerçekleştirildi. İlk faturam, oldukça yüksek geldi ve sorguladığımda'cihaz kampanyanız dolmadan(2 ay sonra doluyormuş)tarife değiştirdiğinizden ceza ödeyeceksiniz'dendi.

İlk etapta anlam veremediğim bu durumun üzerine gittim ve çağrı merkezini arayıp'neden uyarı yapılmadığını 'sordum. Bu işlemi Avea ana bayiinden değil, yan bayiiden yapmışsınız, tebliğ etme yükümlülüğümüz yok' dendi. O yan bayiiden yapılan her türlü işlemi kaale alan Avea, bu durumda 'o bayi beni ilgilendirmez' diyebiliyorsa, yasal yollara başvurmak kaçınılmaz olmuştur.

Leman 24 Okunma

Cevaplar

 • Leman 30 Ekim 2013

  sizden gelecek bilgiyi de, size abone olarak kalmayı da istemiyorum.. lütfen 4 adet Avea hattımı kapatınız (bunun için ayrıca işlem yapılacaktır tabii)

 • Leman 05 Eylül 2013

  bana verildiği söylenen bilgi tatmin edici olmamış ve ben kendilerine, konuda haksız olmadıklarını ancak, bana neden bir hatırlatma yapılmadan işlemlerimin yapıldığını soruyorum (işlemler esnasında, eski sözleşme tarihinin sona ermediğini görmüyor mu bu işlemi yapan kişi?) her konuda, tabiri caizse zırt-pırt mesaj göndermeyi biliyorsunuz! benden alınan cezai miktarın iadesi yapılmadığı sürece bu konunun peşini bırakmayacağım ve bu ayın sonuna kadar bu konuya çözüm getirilmediği takdirde adıma kayıtlı 4 adet avea hattımı kapattıracağım.. bilginize..

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Haziran 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 18.05.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Leman 18 Mayıs 2013

  Konuyla ilgili dönüş yapıp,sözleşmeyi imzalamış olduğunuzdan yükümlülük sizindir dediniz.Ben yükümlülük bende değil demiyorum,yaptığım değişiklikten doğabilecek cezai durumu hatırlatmadınız,bildirmediniz diyorum. Pazartesi dava açacağım.

 • Türk Telekom Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön