Avea'nın Uyarmayıp Ceza Ödetmesi!

Leman Ö. |

Avea'dan bir cihaz kampanyasına girdim. Ancak, kampanyanın süresinin bittiğini düşünerek tarife değişikliği isteminde bulundum ve bu değişiklik Avea tarafından gerçekleştirildi. İlk faturam, oldukça yüksek geldi ve sorguladığımda'cihaz kampanyanız dolmadan(2 ay sonra doluyormuş)tarife değiştirdiğinizden ceza ödeyeceksiniz'dendi.

İlk etapta anlam veremediğim bu durumun üzerine gittim ve çağrı merkezini arayıp'neden uyarı yapılmadığını 'sordum. Bu işlemi Avea ana bayiinden değil, yan bayiiden yapmışsınız, tebliğ etme yükümlülüğümüz yok' dendi. O yan bayiiden yapılan her türlü işlemi kaale alan Avea, bu durumda 'o bayi beni ilgilendirmez' diyebiliyorsa, yasal yollara başvurmak kaçınılmaz olmuştur.

Etiketler :

Bilgilendirme Sorun Çözme/Yönlendirme Paket-Tarife Değişikliği

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Leman Ö.
  30 Ekim
  11:47

  sizden gelecek bilgiyi de, size abone olarak kalmayı da istemiyorum.. lütfen 4 adet Avea hattımı kapatınız (bunun için ayrıca işlem yapılacaktır tabii)

 • Leman Ö.
  05 Eylül
  11:36

  bana verildiği söylenen bilgi tatmin edici olmamış ve ben kendilerine, konuda haksız olmadıklarını ancak, bana neden bir hatırlatma yapılmadan işlemlerimin yapıldığını soruyorum (işlemler esnasında, eski sözleşme tarihinin sona ermediğini görmüyor mu bu işlemi yapan kişi?) her konuda, tabiri caizse zırt-pırt mesaj göndermeyi biliyorsunuz! benden alınan cezai miktarın iadesi yapılmadığı sürece bu konunun peşini bırakmayacağım ve bu ayın sonuna kadar bu konuya çözüm getirilmediği takdirde adıma kayıtlı 4 adet avea hattımı kapattıracağım.. bilginize..

 • 12 Haziran
  15:38

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 18.05.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • Leman Ö.
  18 Mayıs
  15:59

  Konuyla ilgili dönüş yapıp,sözleşmeyi imzalamış olduğunuzdan yükümlülük sizindir dediniz.Ben yükümlülük bende değil demiyorum,yaptığım değişiklikten doğabilecek cezai durumu hatırlatmadınız,bildirmediniz diyorum. Pazartesi dava açacağım.

 • 15 Mayıs
  13:15

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş