11 Nisan 2013

Avea Yüksek Fatura Geldi!

Yaklaşık 10 yıllık Avea kullanıcısıyım ve en son kullanmış olduğum kamu 300 tarifesinden akıllı kamu tarifesine geçmek istedim. 35 TL tutarındaki akıllı kamu tarifesine geçtiğim ilk ayın faturası 118 TL olarak faturalandırıldı.

Müşteri hizmetlerini aradığımda bununla ilgili bir şikayet dosyasının oluşturulduğu söylenip bir daha geri dönüş yapılmadı. Faturamı sorguladığımda limit aşımı olmamasına karşın bu tarifeye geçmeden bir gün öncesinde akılı cep telefonu ile internet kullanımı yapıldığı bundan dolayı faturanın 118 TL olarak yansıtıldığı şeklinde bir bilgi verildi. Bende buna karşılık bunun imkansız olduğunu çünkü benim telefonumun internet kullanımına öncesinden kapalı olduğunu söyledim.

Can 16 Okunma

Cevaplar

 • Türk Telekom Temsilcisi21 Mayıs 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 13.04.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Can 20 Nisan 2013

  ayrıntılı fatura dökümümü incelediğimde; 05/03/13 tarihinde saat 11:52:33'de 67 TL tutarında ekstra internet kullanımı olduğu görülmektedir. Fatura detaylarında bu tarihden yaklaşık 3 dakika sonrasında " 05/03/13 11:55:32 4441500 Müşteri Hizmetleri-Sesli Arama" müşteri hizmetlerini aramış olduğum ve akıllı kamu tarifesine geçmiş olduğum görünmektedir. Müşteri hizmetleri ile tekrardan iletişime geçip akıllı kamu tarifesini almadan önce telefonumun internet bağlantısına kapalı olduğunu onayım olmadan açtırılmadıkca telefonun kendi kendine internete bağlanamayacağını bunun imkansız olduğunu söylemiş olmama karşın; tarafıma internet kullanımının onayım olmadan GSM Oparötörü tarafından açılabileceği bilgisi verilmiştir. BUNU KABUL ETMEMEKTEYİM. ONAYIM OLMADAN İNTERNET BAĞLANTISINI AÇARAK "TELEFONUNUZ İNTERNETE GİRMİŞTİR. BUDA SİZE BU ŞEKİLDE FATURALANDIRLMIŞTIR. " ŞEKLİNDE VERDİĞİNİZ CEVABI KABUL ETMİYORUM.

 • Can 12 Nisan 2013

  Müşteri hizmetlerinden ayrıntılı fatura dökümümü istedim ve ayrıntılı fatura dökümümü incelediğimde; 05/03/13 tarihinde saat 11:52:33'de 67 TL tutarında ekstra internet kullanımı olduğu görülmektedir. Fatura detaylarında bu tarihiden yaklaşık 3 dakika sonrasında " 05/03/13 11:55:32 4441500 Müşteri Hizmetleri-Sesli Arama" müşteri hizmetlerini aramış olduğum ve akıllı kamu tarifesine geçmiş olduğum görünmektedir. Onayım olmadan açtırılmadıkça telefonun kendi kendine internete bağlanamayacağını bunun imkansız olduğunu söylemiş olmama karşın; tarafıma internet kullanımının onayım olmadan GSM Oparötörü tarafından açılabileceği bilgisi verilmiştir.

 • Türk Telekom Temsilcisi12 Nisan 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön