Avea Ücretsiz SMS'leri MMS Olarak Ücretlendirmiş!

İrfan K. |

Avea Kamu Mega tarifesindeyim. Bir yıllık taahhüt sonucunda aylık 27,00 TL kampanyasına dahil oldum.Ekim ayı faturam 125,00 TL olarak faturalandı. Avea Müşteri Hizmetlerini aradığımda kampanya dışı sms kullanımına bağlı olarak yapıldığı ve itiraz dosyası oluşturulduğu söylendi.

İki gün sonra görüşmemizde dosyanın incelendiğini mesajlarınızın gönderimi MMS olarak
yapıldığından dolayı faturanızın bu şekilde çıktığı söylendi.Ayrıntılı fatura istediğimde göndermiş olduğum SMS rastgele numaralar MMS olarak ücretlendirilmiş.SMS'ler aynı karakter sayısında gönderilmiştir.

Bu konuyla ilgili hiç bir uyarıda yapılmadı. Telefon ayarlarınızdan kaynaklandığı söylenerek faturada değişiklik yapılmamıştır.

Etiketler :

Sorun Çözme/Yönlendirme SMS Ücretlendirme Haksız Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 20 Aralık
  12:42

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 07.11.2013 tarihinde birçok kez aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır.

  Müşterimize ulaşılamadığı ve Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa mesaj gönderilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

 • 04 Kasım
  12:36

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş