Avea Ücretsiz SMS Hakkım MMS'e Dönüştürülüp Ücretlendirildi.

Murat Han A. |

505650**** numaralı kullanıcıyım. 29.06.2014 tarihinde mailime e-fatura olarak 244.00 TL fatura geldi. Avea müşteri hizmetlerini aradığımda 202 TLsi mms ücreti olduğunu söyledi. 160 karakteri geçtiği zaman sms'in mms'e dönüştüğünü bundan dolayı ücretlendirildiğini bildirdi. Daha sonra sms'imi kontrol ettim ve 70 karakteri geçmediğini inceleyince tekrar Avea müşteri hizmetlerini aradım bu seferde bana Türkçe olmayan karakterler (i;c vb) kullandığım için mms'e dönüştüğünü söyledi. Halbuki daha önce de ben aynı telefon ve aynı hattımla böyle mesaj göndermiştim ve sms olarak değerlendirilmişti. Bu ücretin benden alınmamasını 15 temmuza kadar parayı ödersem iade edilmesini istiyorum.

Etiketler :

SMS Ücretlendirme Haksız Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat Han A.
  30 Haziran
  17:30

  avea merkezinden bugün arandım 3 tane müşteri temsilcisi 3 ayrı sebep söyledi. hiçbir tutarlılık yok. İnternette yaptığım araştırmada aynı durumda olan vatandaşların parasının iadesi olduğunu öğrendim . aynı şekilde paramın iadesini istiyorum . bu konu da herhangi bir işlem yapılmazsa mahkemeye başvurabilir miyim? nasıl bir yol izlemeliyim

 • 30 Haziran
  16:17

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 30.06.2014 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

 • 30 Haziran
  11:27

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş