Avea Tarife Dışı 99 TL İnternet Kullanımı Yansıttı!

Ertuğrul Y. |

4 gb internet satın alıyorum. Yarım saat sonra internet kullanabilirsiniz mesajı geliyor. Kullanmaya başlıyorum. 3 saat sonra "internet kullanımınız fatura üst sınırına ulaşmıştır. Ama isterseniz 19 liraya 1 gb paketi var onu alabilirsiniz" diye mesaj gönderiyorlar.

Ücretli olan Avea 500'ü arıyorum ve bu mesaj nedir diye soruyorum. Bu mesajı dikkate almayın diyorlar. Sonra fatura 167 lira geliyor. Neden? Çünkü kafam çalışmadığı için ve aynı zamanda param da çok fazla olduğu için tarifeyi satın almadan önce yasal 99 TL sınırına kadar kullanıyorum. Okumam yazmam da yok ayrıca. Bir de bilinçsiz hareket ediyorum. Nerede ne zaman ınternet mobil verisi alacağımı bilmiyorum.

Etiketler :

Bilgilendirme Paket-Tarife Aşımı İnternet/3G Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 26 Eylül
  10:49

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 13.09.2013 tarihinde aranmış, ancak irtibat numaralarının hatalı olması nedeniyle kendisine ulaşılamamıştır.

  Tarafımıza geçerli bir irtibat numarası iletebileceği ya da Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceği yönünde müşterimize SMS gönderilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • Ertuğrul Y.
  11 Eylül
  15:28

  Bir de değerli müşterimiz diye başlayan yanıtınız yok mu. Bana çok değer verdiğiniz çok belli. Hayır, hiçbir şey yazmayın kardeşim dalga mı geçiyosunuz benimle.

 • Ertuğrul Y.
  11 Eylül
  15:24

  Faturaya sözlü olarak itiraz ediyorum ücretli avea500'ü aramak suretiyle. Muhtemelen bana da gönderdikler fatura ayrintisindan inceleme yapiyorlar ve "olumsuz bir durum olmadığını" sms kanalıyla bana bildiriyorlar. O ayrıntıları da kendileri hazırlıyorlar. Onlara göre internet aboneliği yaptirmadan hemen once 28 senedir hic kullanmadığım interneti kullanmışım ve yasal üst sınır olan 99 lira olduğunda kesmek zorunda kalmışlar. Ben 28 senedir internete yanlışlıkla girmedim de tarife değiştirdiğim dakikadan 4 dakika önce mi yanlışlıkla girdim.

 • 11 Eylül
  08:23

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş