25 Mart 2013

Avea Taahhüt Bitmeden Hat Taşıma Cezası!

0536360**** nolu telefon numaram ile fenercell abonesi iken, 12 ay taahhüt karşılığı ayda 200 dk hediye verildi. Faturalarımın belirtilen miktardan fazla gelmeye başlaması nedeniyle, şubat ayı içerisinde bir Avea bayiinden bilgi istedim. Sms şifresi alarak bilgisayardan yaptığı inceleme sonucu bunun internet kaynaklandığını belirtti ve interneti kapattırdım.

O bayiideki bayana taahhüt süremin dolup dolmadığını sorduğumda taahhüt gözükmüyor dedi. bende numaramı Bimcell e taşıdım. bu taahhütüm dolmadan geçiş yaptığım gerekçesiyle 686, 50 TL cezai işlem uygulanarak otomatik ödeme talimatım üzerinden kesinti yapılmış. bayinin yanlış bilgi vermesi nedeniyle uygulanan cezanın iptalini talep ediyorum.

Cengiz 5.275 Okunma

Cevaplar

  • Cengiz25 Mart 2013

    şikayetimle ilgili avea nın açıklamasını okudum. teşekkür ederim. bazı açıklamalarım olacak, söylediğim gibi ben yanlış bilgi sonucum geçiş yaptım. avea müşteri hizmetleri elimde belge olmadığı o bayinin söznün şifai olduğunu belirtiyor. oysa benim telefonla verdiğim taahhüt de şifadir. ıslak imzalı bir sözleşmeye dayanmamaktadır. elimde bir belge olmadığından taahhüt süresini unutabileceğim doğaldır. Bimcell e geçiş aşamasında taahhüt süremin dolmadığı, taşıma işleminin gerçekleştirilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı yönünde uyarı yapılmadı. o yüzden bu cezai işlemin yasal olmadığı açıktır.

  • Türk Telekom Temsilcisi25 Mart 2013

    Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön