Avea Paket Aşımında Fahiş Ücretlendirdi!

Feridun S. |

Bir haftalık yurt dışı ziyaretim nedeniyle 30 dakikalık yurtdışı paketini 19 TL'ye satın aldım. Mart ayı faturamda yurtdışında 36 dakika konuştuğum, 6 dakikalık fazla konuşma bedeli olarak 36 TL faturama yansıtıldığını öğrendim. 30 dakikalık yurtdışı paketimi aştığım konusunda ne sözlü ne yazılı mesaj iletilmediği gibi benimle yurt dışına giden arkadaşımın operatörü V**** onun 1 saatlik paket aşımında görüşmeyi sonlandırmış, telefonunu konuşmaya kapatmıştı. Bende 30 dakikalık paketim bitince telefonumun konuşmaya kapatılacağını beklediğim ve daha paket süresinin kaldığı düşüncesiyle rahat rahat konuştum. Sonucunda 30 dakikalık konuşmaya 19 TL 6 dakikalığa ise 36 TL Avea adaleti!

Etiketler :

Haksız Ücretlendirme Yurtdışı Görüşme Ücretlendirme Paket Aşım Bilgilendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Feridun S.
  24 Mart
  17:34

  AVEA Yaşadığım probleme ve mağduriyete bir çözüm önerisi getirmedi. Şikayetvar kanalı ile benim yaşadığım sorundan diğer kullanıcılarında haberdar olmasını sağladığınız için siz ŞİKAYETVAR ekibine teşekkür ederim...

 • Feridun S.
  20 Mart
  15:21

  AVEA müşteri temsilcisi ile yaptığım konuşmada firmalarının diğer operatörler gibi yurtdışı paketinin bitimi ile ilgili bir uyarı yapamadıklarını ve paket aşımının öğrenilmesi ile ilgili bir sistem kendi şirketlerinde bulunmadığını, 30 dakikalık konuşma paketi için 19 TL öderken, 6 dakikalık konuşmam için + 36 TL ödeme yapmamın normal olduğunu, şirket politikalarının kar etme üzerine kurulu olduğunu belirtmesine rağmen şikayetvara; konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır, diye bilgi vermelerine ŞAŞIRDIM. ÇÖZÜMLENEN HİÇBİR ŞEY YOK...

 • 19 Mart
  10:58

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 18.03.2014 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • 19 Mart
  00:16

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş