Avea Mobil İnternete Fazla Fatura Ödedim!

Sezgin Ç. |

Aylık 30. 00 TL Avea mobil internetimi 25- 26 Nisan 2013 tarihinde Avea bayine gittim. İptal etmek istediğimi söyledim. Bilgisayara ismimive hizmet numaramı istediler verdim. Sonra bana merkezle bağlantı kurulamıyor dedi sonra gelin dedi. Bir gün sonra 26 Nisanda tekrar geldim aynı şeyi söylediler. 30'nda yine gittim aynı şeyi söylediler. En son 2 mayıs 2013 de iptal ettiler. Sonra bana iptal ettirdikten 2 ay sonra 30. 45 TL fatura geldi. Sonra anladım ki bu bir bilinçli olarak merkezin bayilere verdiği bir talimat olduğunu farkettim. Benden 1 aylık boşuna para aldılar.

Etiketler :

Abonelik İptal Fatura Gönderimi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sezgin Ç.
  22 Kasım
  16:08

  Milyonlarca telefon abonesine müjde!

  'Kıst Ücret Uygulama Esasları' taslağına göre, süresi dolmadan başka bir tarifeye geçen abone, paket ücretini değil sadece kullandığı kadarını ödeyecek.

  AA
  Giriş Tarihi: 22.11.2013, 13:33 Güncelleme Tarihi: 22.11.2013, 13:33
  Gönder
  Yazdır
  Milyonlarca telefon abonesine müjde!

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan "Kıst Ücret Uygulama Esasları" taslağına göre, süresi dolmadan başka bir tarifeye geçen abone, paket ücretini değil sadece kullandığı kadarını ödeyecek.

  BTK tarafından hazırlanan "Kıst Ücret Uygulama Esasları" taslağı, kamuoyu görüşüne açıldı.

  Elektronik haberleşme hizmetlerinin bir bölümü, söz konusu hizmetlere abonelik gerçekleşir gerçekleşmez aboneliğe ait paketten bir bütün olarak faydalanılmaya başlanıldığı (örneğin haftalık veya aylık periyotta logo, melodi, resim, video, oyun gibi paketlerde hizmetin haftanın veya ayın herhangi bir gününde kullanılması durumu) veya paket kapsamında tüketiciye verilen hizmetlerin marjinal faydalarının farklılık arz ettiği (örneğin maç yayınlarının değerinin birbirinden farklı olması), diğer bölümü ise tüketicinin aboneliğin faydasından bölünebilir şekilde yararlanabildiği durumları (veri, ses, SMS veya bölünebilir katma değerli hizmetler gibi hizmetleri) kapsıyor.

  Hazırlanan taslakta, bu ayrım gözetilerek "kıst" ücret uygulamasının aboneliğin faydasından bölünebilir şekilde yararlanabildiği durumlar için geçerli olması gerektiği değerlendirilerek, bu kapsamda kıst ücret uygulamasına ilişkin esaslar belirlendi.

  "Hizmetten faydalanılan gün sayısı, kullanılan dakika, veri gibi unsurlarla orantılı olarak hesaplanan tahakkuka esas ücret" şeklinde tanımlanan kıst ücret, sabit bir ücret karşılığında belirli bir kullanım miktarının tanımlandığı durumlarda, tanımlanan kullanım miktarının hizmetten yararlanılan süreye denk gelen bölümü ve paket ücretinin hizmetten yararlanılan süreye tekabül eden kısmı hesaplanarak belirlenecek.

 • 16 Ekim
  15:37

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 17.07.2013 tarihinde aranmış ve kendisine bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

 • Sezgin Ç.
  17 Temmuz
  12:15

  tekrar abone değil abone çıkarmak için ..çaba sarfedeceğim.

 • 13 Temmuz
  17:26

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş