20 Nisan 2013

Avea Kullanmadığım Servisi Fatura Ediyor!

5446832*** numaralı Avea abonesiyim. Takriben 8 aydır Avea kullanıyorum.
Şimdiye kadar her şey normal bir aksilik yaşamadım görüşme yaparken kopmaları ve ses iletimindeki problemleri saymazsak. 15 Nisan'da 55 lira olması gereken faturam 98, 25 lira geldi. Hemen müşteri hizmetlerini aradım bu nedir diye sordum. Verilen cevap özel servisleri kullanmışsınız. Nedir onlar? Flycell diye bir şeymiş.

1- Önceden Avea'yı arayarak özel servislere hattımı kapattırmıştım.
2- Ben Flycell diye bir yere bir kuruma abone olmadım. Kullanıcı sözleşmesini imzalamadım.
Abone olmadığım kullanmadığım bir şeye para ödeyemem.

Recep 52 Okunma

Cevaplar

 • Recep13 Mayıs 2013

  Evet Avea şimdiye kadar dönüş yapmadı. Son faturam geldi 55 olması gereken fatura 85 lira. Bakalım bunun altından ne çıkaracak sihirbaz Avea.

 • Recep25 Nisan 2013

  Tarafıma hala dönüş yapılmamıştır.

 • Recep23 Nisan 2013

  Merhaba Memnuniyet anketi göndermişsiniz. Henüz Avea!dan konuyla alakalı dönüş yapılmadı.

 • Recep21 Nisan 2013

  Mesaj sınırlamasından dolayı hazırladığım şekilde şikayet metini yazamadım. Detaylarıyla ekliyorum. 5446832*** numaralı Avea abonesiyim. Takriben 8 aydır Avea kullanıyorum. Avea'nın özel servisler konusunda mimli olduğunu bildiğimden özellikle müşteri hizmetlerini arayıp hattımı "her türlü" paralı servislere kapattırdım. Şimdiye kadar her şey normal bir aksilik yaşamadım görüşme yaparken kopmaları ve ses iletimindeki problemleri saymazsak. 15 Nisan'da fatura bilgilendirme mesajı geldi. 55 lira olması gereken faturam 98,25 lira. Hemen müşteri hizmetlerini aradım bu nedir diye sordum. Verilen cevap özel servisleri kullanmışsınız. Nedir onlar? Flycell diye bir şeymiş. Bu görüşmeye kadar bu ismi ne duydum ne gördüm. Geçen fatura döneminde 5959 numaradan "www.yetenekderbisi.com super paketin 2 gün sonra haftalık 9.8 TL karşılığında otomatik olarak yenilenecektir" şeklinde sonunda link verilen aldatma mesajları şeklinde mesajlar gelmeye başladı. Bende sahtekarlar olta atıyorlar deyip dikkate almamıştım. Faturayı görünce olayın öyle olmadığını zaten sahtekarların ağında olduğumu farkettim. 1- Avea'yı arayarak özel servislere hattımı kapattırdım. 2- Ben Flycell diye bir yere bir kuruma abone olmadım. Kullanıcı sözleşmesini imzalamadım. 3- Avea'ya benim adıma sahtekarlara ödeme yapma yetkisi vermedim. Özel servislere hattımı kapattırmamın anlamı nedir? Avea'nın bu aymazlığı,sahtekarlara ayna tutması tarafımdan anlaşılamamıştır. Gelen sms'nin sonuna müşteri hizmetleri numarası koymuşlar. 5557385959 aradığınızda ya telefon çıkmıyor direk kapanıyor ya da saatlerce "müşteri temsilcilerimiz diğer müşterilerimize hizmet veriyor"yalanını dinliyorsunuz. Faturaya itiraz ettim. iki saat önce aradılar. "bir hata yok,siteye girmiş sözleşme onaylamışsınız, ücret iadesi yapılmayacaktır" dediler. Ben aptal değilim. Cahilde değilim. Telefonumdan bu adı geçen siteye giriş yapmadım,her hangi bir sözleşme onaylamadım. Hatalarını düzelmelerini istiyorum. Eğer giderilmezse,şikayet var gibi her türlü ortamda bu sahtekarlığı paylaşacağımı ay sonunda tüketici mahkemesine başvuracağımı buradan akıllı geçinen akıllı(!)lara bildiriyorum. 18.04.2013 tarihinde Vodafone geçiş başvurumu yaptım. Bu berbat kurumla uğraşmak istemiyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi20 Nisan 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön