04 Nisan 2013

Avea İmei Kaydı İçin Evrak Göndermedi!

Yurt dışından arkadaşımla getirmiş olduğumuz telefonumu imei kaydı için Eskişehir de bulunan engiz iletişim (tramvay durağı arkasındaki şube)'e başvurduk. 25 TL karşılığı tüm evraklarımıı aldılar. İşleminiz tamam dediler. Aradan 4 ay geçti ve telefonum kapandı. BTK 'yi aradım. Firma hiçbir belge yollamamış dediler.

İmei sorgulamada öncesinde evrakların beklendiği yazmakta iken şimdi kayıt dışı cihaz olarak görülmekte. Bunun suç olduğunu öğrendim. Umarım aldıkları pasaporta başka telefon kayıt etmemişlerdir. Suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Konuyla ilgili ivedilikle hem Avea hem de bu bayi ile iletişime geçilmesi ve geri dönüş yapılması ricasıyla.

Serkan 85 Okunma

Cevaplar

 • Türk Telekom Temsilcisi24 Nisan 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 08.04.2013 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır. Müşterimize ulaşılamadığı ve Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa mesaj gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Serkan14 Nisan 2013

  Telefonumla ilgili AVEA müşteri hizmetlerimden arandım. Bana tüm problemin AVEA genel merkezinden kaynaklandığını ve belgelerimi yollamayan yerin AVEA merkez olduğunu Engiz İletişim çalışanları söylemişlerdi. Bunun üzerine belgelerimi yolladıklarını ve şu an hiç bir eksik olmadığını belirtmişlerdi. Ancak AVEA iletişimden kendilerine halen belgelerin gelmediği ve belgelerin elden istendiği belirtildi. AVEA'dakiler de geçtiğimiz hafta içinde tekrar telefonumun açılacağını belirttiler. Telefonum halen kullanıma açılamadı. Bayiyi şikayet etmemi önerdiler ancak bunun için bana geri dönüş yapılcağını belirttiler ve geri dönüş olmadı. Pazartesi günü hakem heyetine yeni bir telefon isteğimi de belirten şikayet ile AVEA ile ilgili yasal süreci gerekli belgerli de eke koyarak başlatacağım. AVEA gibi bir kurum bayilerinden bağımsız hareket edemez sonuçta.

 • Serkan05 Nisan 2013

  Telefon ya da IMEI numaramı verirsem başvurunun ne aşaöada olduğuna ve belgeleri yollamadığınıza dair bir yazı almam mümkün mü?

 • Türk Telekom Temsilcisi05 Nisan 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön