Avea Haksız Faturaya Faiz Uygulanmış Haberimiz Yok!

Fatih G. |

Babama ait olan 0533 3*** 93 No. 'lu Avea aboneliğinin kapatılmasına yönelik başvuru yapılmış olmasına rağmen, nisan ayına ait 110 küsur TL'lik ödenmemiş fatura çıkarttılar.

Faturayla ilgili olarak herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı gibi, 29 Haziran'da bir SMS geldi ve fatura ödenmediği için 110 küsür TL'lik faturanın 290 TL olduğunu, tahsil edilmek üzere hukuk bürosuna verildiği bilgisi SMS ile anneme iletildi.

Anlamadığım konu iptal edilmesi gereken hatta neden fatura kesiyorlar?

Hadi fatura kestin, madem anneme SMS ile ulaşabiliyorsunuz ve fatura adresi değişmedi, neden 2 ay bekliyorsunuz, ardından 2 katından fazla ödeme yapmamız gerektiğini söylüyorsunuz? Hangi faiz oranıyla?

Etiketler :

Sorun Çözme/Yönlendirme Haksız Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Fatih G.
  19 Ağustos
  11:01

  Haram zıkkım olsun.

 • Fatih G.
  02 Temmuz
  09:19

  avea konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması adına hiçbir şey yapmamıştır. Zaten bir müşteri olarak Avea\'nın şikayetimi çözme niyetinde olmadığını bildiğim için beklenti içerisinde de değilim.

  01.07.2015 tarihinde Avea tarafından arandım ve alttaki mesajlarda anlatılan diyaloglar gerçekleşti.

  Sonuç -> 35 TL fatura, 270 TL olarak ödendi.
  (faturadan haberimiz olmadığı için 2 ay gecikmeli olarak).

 • 02 Temmuz
  08:49

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 01.07.2015 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • Fatih G.
  01 Temmuz
  10:21

  Uzun lafın kısası, normalde 35 TL gelen fatura, faturalı sistemden faturasız sisteme geçilmek üzere taahhüt iptal edildiği için 105 TL gelmiş (indirimler iptal edilmiş).

  AVEA\'nın ulaşamadığı (!) adresine fatura gönderemediği aileme, hukuk bürosu ulaşmış (farklı bir veritabanı kullanıyormuş).

  105 TL olarak kesilen borç, iki aydan kısa süre içerisinde 270 TL olarak karşımıza çıkmış.

  Sonuç olarak: normalde 35 TL gelen fatura için; 270 TL ödeyerek Avea tarafından bildirilen ancak açıklanamayan borcu (!) kapatmış bulunuyoruz.

 • Fatih G.
  01 Temmuz
  10:19

  Uzun lafın kısası, normalde 35 TL gelen fatura, iptal edildiği için 105 TL gelmiş (indirimler iptal edilmiş).

  AVEA\'nın ulaşamadığı (!) adresine fatura gönderemediği aileme, hukuk bürosu ulaşmış (farklı bir veritabanı kullanıyormuş).

  105 TL iki aydan kısa süre içerisinde 270 TL olarak belirlenmiş.

  Sonuç olarak: 270 TL ödeyerek Avea tarafından bildirilen ancak açıklanamayan borcu (!) kapatmış bulunuyoruz.

 • Fatih G.
  01 Temmuz
  10:16

  Az önce Avea tarafından arandım, 9 Mart\'ta son faturanın kesilerek nisan ayında fatura edildiğini söylediler. Bu faturanın ödenmemesi üzerine kendi sistemlerinde kayıtlı bulunan babamın eski telefon numaraları üzerinden defalarca arama yapmışlar ve ulaşamamışlar.

  Bunun üzerine 105 TL olan borç hukuk bürosuna (muhtemelen diğer müşterilerinin borçlarıyla birlikte toplu halde) devredilmiş.

  Hukuk bürosu tarafından tebliğ edilen borç ise, 270 küsur TL.

  Önce gecikme faizi ile açıklanmaya çalıştılar. Böyle bir faiz oranı olmadığını 2 ayda %170 faiz olmayacağını söylememin ardından detayları bilmediğini, dosya masrafı olabileceğini, hukuk bürosundan öğrenebileceğimi söylediler.

 • 29 Haziran
  13:45

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş