Avea GPS Kullanımından Dolayı Yüksek Fatura Gönderdi!

Ömer K. |

Avea Seç tarifesinde her yöne 500dk kullanmaktaydım. Aylardır 35 TL ödüyorum. Bu ay 108 TL geldi. Müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede GPS kullanımından dolayı bu bedel yansıtıldı dediler benim hattım internete kapalı dediğimde açılmış olarak görünüyor dediler. Ne zaman açılmış böyle bir açma olayında benim neden haberim yok dediğimde hattınız tek yönlü aramaya kapandığından dolayı açıldığında şebeke seçimini otomatik olarak alır falan filan...

45 mb bile olmayan GPS ücreti nasıl olur da 108 TL tutar anlamış ta değilim. Tüketici mahkemesine başvuracağım ve hakkımı arayacağım.

Etiketler :

İnternet/3G Ücretlendirme Habersiz İşlemler Haksız Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 13 Aralık
  09:11

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 30.10.2013 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır.

  Müşterimize ulaşılamadığı ve Avea Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa mesaj gönderilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

 • Ömer K.
  31 Ekim
  11:15

  istediğiniz kadar inceleme yapın halen kendinizi savunuyorsunuz pasif olan internet hattımı nasıl oluyorda benim iznim olmadan açıyorsunuz sadece ben değilim aynı durumdan muzdarip olan yakınklarım da var hepsine 108 tl geliyor aynı mb ta mı gprs bağlanmışız standarta bağlamıssınız herkese 108 tl fatura gönderiyorsunuz haksız kazanç elde ediyorsunuz gerekli mercilere başvuruda bulunacağım hakkımı savunacağım.

 • 30 Ekim
  12:53

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş