Avea Girdiğin Siteleri Takip Edip Habersiz Paket Üyesi Yapıyor!

Furkan Hamza B. |

Avea girdiğiniz siteleri izleyerek 3. şahıs firmalarla numaranızı paylaşıp sizden habersiz o firmalara ücretli üye yapıyor.
Müşteri hizmetlerini aradığınızda da bunun gayet normal bir iş olduğunu söylüyor. Beni üye yaptıkları site iMüneccim.com. Yani şu demek oluyor, telefonunuzda internete dolaşıyorsunuz, yanlışlıkla veya virüslü bir siteden otomatik olarak bu siteye giriş yapıldığı anda sizi Haftalık 14 TL olacak şekilde üye yapıyor (sizden hiçbir onay almaksızın). Gelen SMS de sadece iptal ettirebiliyorsunuz. İptal sms1 hafta sonra geliyor. Sizden 1 haftanın ücretini alıyorlar. (ayrıca ilgili siteden 1 hafta boyunca herhangi bir mesaj gelmemiştir)
Şikayetçiyim.

Etiketler :

Habersiz İşlemler Haksız Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 14 Temmuz
  10:27

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 10.07.2015 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • Furkan Hamza B.
  09 Temmuz
  01:51

  Uzun yıllardır Avea müşterisiyim zaman zaman problemler yaşasam da başka bir firmaya geçmeyi düşünmemiştim. Fakat Avea'nın bu saygısızca hareketinden sonra hem kendi aboneliğimi hem de ailemin Avea aboneliği başka operatöre geçirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Buradan rakip firmalara da acık çağrı bu tür saygısızca operasyonunuz yoksa ben ve ailem anında müşteriniz olmaya hazırız.

 • 08 Temmuz
  17:27

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş