17 Ağustos 2013

Avea Faturama Abone Olmadığım Abonelik Ücretini Yansıttı!

36 liralık olan sabit faturam 65 lira gelince Avea müşteri hizmetlerini aradım ve nedenini sordum. Müşteri hizmetleri bana "yetenek derbisi" diye bir pakete abone olduğumu söyledi. Üstelik bir ay içinde 3 tane aynı pakete üye olduğumu ve paket başı 9.8 TL ücreti olduğunu belirtti.

Müşteri hizmetlerindeki bayan konuşmasının başında Avea'dan gelen bir mesaja cevap verdiğinden dolayı bu pakete üye olunduğunu söylerken, daha sonra Avea tabanlı olmayan bir mesajda olabileceğini söyledi.

Ben böyle bir pakete üye olmadığımdan eminim. Müşteri hizmetleri bu üyeliği telefonunun ekranına gelen bir uyarıya tamam diyerek yapmış olabileceğimi söyledi. Böyle abonelik olabilir mi? Avea yetkililerinden acil cevap bekliyorum.

Melek 33 Okunma

Cevaplar

  • Türk Telekom Temsilcisi11 Kasım 2013

    Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 24.08.2013 tarihinde aranmış ve kendisine bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Melek 20 Ağustos 2013

    Abonesi olmadığım paket için ücretlendirildim. Avea müşteri hizmetleri sorumluluğun onlarda olmadığını 'yetenekderbisi' sitesinde olduğunu söyledi. Hatta bana bu sitenin müşteri hizmetleri numarasını verdi. Para iadesini buradan istiyecekmişim. Bu şikayetimle ilgili ilk konuşmam sırasında bana yanlızca 'paketinizi iptal ettik' dendi. tam olarak 3. konuşmam sırasında 'internette güvenli dolanma' diye bir seçeneğimizin olduğunu öğreniyorum ve hattımı saçma sapan sitelerden gelecek mesaj ve maillere karşı kapatıyorlar. Avea müşteilerine sunması gerektiği internette güvenli dolanma hakkımızı buna benzer olaylar yaşandıktan sonra mı sunuyor? Neden ben bilgisayarımdan nete bağlandığımda kredi kartı numarası girmeden hiç bir ödemeye tabi tutulmazken ONAYLAMADIĞIM bir paket için telefon faturama yansıtılan bir ücreti ödemeye tabi tutuluyorum?

  • Türk Telekom Temsilcisi20 Ağustos 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön