Avea Bayisinden Aldığım Telefon Klonlu Çıktı.

Ali U. |

Avea (D-Tek Firması) forum İstanbul mağazasından aldığın Samsung Galaxy S3 marka telefonum aldıktan birkaç ay sonra bozuldu. Telefon açılırken samsung yazısında kalıp açılmıyordu. Onarılmak üzere kendilerine verdiğim telefonum elime ulaştıktan bir hafta sonra cihaz kapandı. Bu durumun yazılımsal imei ve faturadakinin birbirini tutmamasından kaynaklandığını anlayarak kendilerine başvurduğumuzda, benim bu soruna neden olduğumu ima ettiler.

Bu satıcı firmadan bir netice alamayınca tüketici hakem heyetine başvurdum. 2 ayı aşkın bir süredir oradan bir haber beklemekteyim. Şuan telefonumu kullanamamaktan kaynaklı bir mağduriyet yaşamaktayım.

Etiketler :

Hizmet Yetersizliği Cihaz/Aksesuar

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali U.
  29 Haziran
  15:29

  Şikayetimle ilgili olarak tüketici hakem heyeti beni haklı buldu. Telefon bedelinin tarafıma iadesine hükmetti. 15 gün önce karar yazısıyla birlikte telefon bedelini iade almak üzere Forum İstanbul daki avea bayine gittiğimde 15 günlük itiraz süreleri olduğunu ifade ederek ödememi yapmadılar. 15 günlük sürenin dolmasını müteakip aradığım avea bayi muhatabımın kendileri olmadığını ifade ederek sorumluluktan kaçmayı yeğlediler.
  5 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen hala mağduriyetim devam etmektedir. Kamuyuna saygıyla duyrulur....

 • Ali U.
  30 Mayıs
  20:07

  Sorunuma ilişkin hiç bir gelişme olmadı. Ben parasını vererek garanti kapsamındadır diye aldığım telefonumu hala kullanamamaktayım. Oysa ben o telefonu rastgele bir yerden almadım. avea firmasına güvenerek avea bayini tercih etmiştim. Bana klonlu bir cihaz satabilecekleri hiç mi hiç düşünememiştim.

 • Ali U.
  10 Mayıs
  13:02

  Sorunuma ilişkin herhangi bir çözüm üretilememiştir. Mağduriyetim hala devam etmektedir. Saygılarımla...

 • Ali U.
  07 Mayıs
  16:00

  avea firması şikayetimle ilgili olarak bana ulaştı. Soruna ilişkin kendilerinin yapabilecekleri bir şey olmadığını ifade ettiler. Sorunun muhatabının kendileri olmadığını, muhatabın italatçı firma olduğunu söyleyerek sorumluluktan kaçmayı yeğlediler.
  Mevcut mağduriyetimde herhangi bir düzelme olmamıştır. Bilgilerinize arz ediyorum. Saygılarımla...

 • 07 Mayıs
  14:48

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 07.05.2014 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri

 • 07 Mayıs
  10:18

  Sayın Yetkili,

  İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş