19 Mart 2013

Avea 51 MB İçin 86 TL!

3 yıldan bu yana Fenercell-Avea müşterisiyim. şubat 2013 te satın aldığım yeni telefonuma hattımı taktığımda GPRS ayarları otomatik olarak yüklenmiş olup, tarifem dışında 5 günde toplam 51 Mb internet kullanımı gerçekleşmiştir. 5 günün sonunda gelen mesajla durumu farkederek dolaşımı kapatmama rağmen 51 Mb'lık kullanım faturama 86 TL olarak yansıtılmıştır.

Bedelin aşırı yüksekliği konusunda Avea-Fenercell defalarca aramama rağmen faturada hata olmadığı ve tarife üzerinin bu şekilde fiyatlandığı belirtilerek bedel tarafımdan tahsil edilmiştir.

Kullanımın bu kadar yüksek fiyatlanması hiçbir değer ile örtüşmemektedir. Bu duyarsızlığı nedeniyle Avea'yı şiddetle kınıyorum.

Adem 59 Okunma

Cevaplar

 • Adem21 Mart 2013

  Buradan defalarca yazmış olmama ve defalarca Avea çağrı merkezi ile görüşmeme rağmen Avea'nın yetkilileri ısrarla faturada hata olmadığına beni ikna etmeye çalıştılar. Ancak siz her 25 kb için 0.05 TL ile kullanımı çarparsanız fiyat 96 TL yapar ve fatura hatalı olmaz ancak bu vicdanlara sığmayan bir soygundur. Ben bugün Avea'ya en güzel cevabı verdim ve hattımı başka bir operatöre taşımak için müracaat ettim. Ancak Avea ile olan mücadelem burada bitmeyerek benden tahsil ettikleri internet kullanım bedelini tarafıma iade etmedikleri için Tüketici Mahkemesinde devam edecektir.

 • Türk Telekom Temsilcisi20 Mart 2013

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 20.03.2013 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 • Adem19 Mart 2013

  inceleme sonucunda avea yetkilisi beni arayarak faturada hata olmadığı tarifemde internet olmadığı için her 25 kb kullanımın 0.05 tl olarak fiyatlandığı faturama 96 tl olarak yansıdığı aktarıldı. İlginiz için teşekkür ederim sayın Avea... çok yardımcı oldunuz beni aydınlatarak... siz beni anlamaktan bile acizsiniz, faturada hata var demiyorum fiyatlama yapan vicdanınızda bir hata var diyorum. size bol kazançlar ben sızin gibi operatörde kalmayı kendi vicdanıma kabul ettiremiyorum.

 • Türk Telekom Temsilcisi19 Mart 2013

  Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz. Saygılarımızla Avea İletişim Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön