Avea 3G Kullanımında Yüksek Ping Değerleri.

Cihan D. |

Herhangi bir sebep yokken yaklaşık 2 ay önce birden bire çok yüksek ping değerleri almaya başladım. Haziran ayı içerisinde neredeyse her gün yaptığım aramalarla önce sim kartımın daha sonra da telefonumun arızalı olabileceği söylendi fakat iki değişimi de yapmama rağmen herhangi bir düzelme olmadı. Hem telefon hem de merkez üzerinden yapılan ayar değişiklikleri, farklı bölgelerde yapılan kontroller, hiçbiri sorunu çözmeye yardımcı olmadı. Ayrıca her seferinde farklı operatöre aynı sorunu açıklayıp döngüyü baştan başlatmam (söylenilen çözümlerin denenip başarısız olduğunu anlatmama rağmen) gerekti ki çoğu ping'in ne demek olduğunu bile bilmiyordu.

Acilen gereğinin yapılmasını istiyorum.

Etiketler :

İnternet/3G Hız

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 01 Ağustos
  17:40

  Sayın Yetkili,

  İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır.

  Müşterimiz 29.07.2015 tarihinde aranmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.

  Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 1 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir.

  Saygılarımızla,

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

  Müşteri Hizmetleri

 • Cihan D.
  01 Ağustos
  03:58

  Evet, yaklaşık 60 gün sonunda, sorunun ne olduğunu anlamadıklarını ve çözmelerinin de mümkün olmadığını itiraf ederek pes ettiler. Tabi bu iki ay boyunca "defolu" sayılabilecek bir internet bağlantısı kullanımı için faturalandırılmaya devam ettim. Zararın neresinden dönsek kârdır elbette, en yakın zamanda operatör değiştireceğim. Umarım Avea da problem çözme konusunda faydasız olan teknik elemanlarından birkaçını değiştirir.

 • 24 Temmuz
  12:39

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza bilgi aktarılacaktır.

  Her türlü talep ve sorularınız için 500 numaralı Avea Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir, resmi web sitemiz www.avea.com.tr adresimizden bize yazabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş