AudiQ5 Sıfır Araç Yakıt Deposu Patladı!

Mine S. |

6 Mart 2015 tarihinde Sakarya yetkili satıcısından Audi q5 model araç aldım. 16 Mart tarihinde aracım 830 km' de,10 günlük iken yakıt deposunun olduğu bölüm hiçbir hasar ve kaza durumu olmadığı halde delinerek mazot akıtmaya başladı.

Araç Diesel olduğundan herhangi bir yangın durumu oluşmadı, fakat bu araç benzinli olsaydı şuan hayatta olmaya bilirdim. Doğuş Oto Audi Türkiye servisi incelemeleri yaptıktan sonra arayarak sigorta bilgilerimi istemiş ve yakıt deposuna sert cisimle bizim vurduğumuzu söyleyerek kasko ile tamir olacağını belirtmiştir. Bilirkişi ve eksper raporu, üretim hatası olduğunu söylemesine rağmen, Doğuş Oto ısrarla aracı garanti kapsamında değiştirmeyi kabul etmemektedir.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mine S.
  06 Nisan
  15:35

  Sayın Yetkili, Audi tarafından herhangi bir açıklama geri dönüş almadım, sorun halen devam etmektedir. 4x4 aracın 10 gün sonra yakıt deposu düz yolda yırtılmıştır. Aracın hasarsız ve kazasız olduğu alınan bilirkişi raporunda ve eksper raporunda gözükmektedir. Üretim kaynaklı hata olduğundan dolayı aracın garanti kapsamında yapılmasını istiyorum.

 • 02 Nisan
  10:04

  Sayın Yetkili,

  Müşterilerimizden Sn. Sağır ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla
  AUDI INFO
  444 28 34