19 Ağustos
#12444104

Ünlü Audi A3 S-Tronic Şanzıman (Mekatronik) Hatası

Henüz 93 bin kilometrede olan (ki ağır bakımlar 120 bin km'de yapılır) 2013 model Audi A3 1.4 tfsı 140 HP otomatik vites Sedan aracımda bugün Şanzıman hatası karşıma çıktı ve aracımı yerinden oynatamadım. Dolayısıyla o kronik ve ünlü mekatronik arızası benim de başıma gelmiş oldu. Bir ben eksiktim. Aracın yapısından kaynaklı bu hatayı maalesef Audi yetkili servisleri kabul etmiyorlar.


Bu hatanın sürücü ile ya da sürüş şekliyle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen maalesef DSG kullanan müşteriler çok fahiş tamir ücretleriyle karşı karşıya bıraktırılıyor. Tabi aracın normal garanti süresi bittiğinden ve periyodik bakımları eksiksiz olarak yetkili serviste yapılmadığından (400-500 TL'lik bakıma yetkili servis her ne hikmetse 1400-1500 TL istiyor) iyi niyet garantisi dışında kalıyor. Tabi başka bir sorun yoksa (Kavrama, volan, vs... Arızalar) minimum 8-10 bin TL tutarında (Adana-Osmaniye Aykan Yetkili Servis Elemanı söyledi bu ücreti) bir ücret ödemekle yükümlü tutuluyoruz.


Burada Doğuş Otomotiv'in müşterisine sahip çıkmamasının yanı sıra maalesef devlet de vatandaşını desteksiz bırakıyor. Müşteri memnuniyeti odaklı düşünüldüğünde ister garanti süresi bitsin isterse iyi niyet garantisi olmasın aracın kendi yapısından/doğasından kaynaklı tüm arızaların ücretsiz tamir edilmesi gerekiyor. Tabi ülke olarak bu noktaya ne zaman geliriz bilmiyorum. Belki de hiç gelmeyiz. Hayır derdimizi kime anlatalım? Volkswagen AG-Almanya'ya mı aktaralım derdimizi? Biliyorum bu sıkıntımın çözümü yok ama en azından içimi burada dökerek psikolojik açıdan kendimi rahatlamış hissediyorum.

Meliksah Meliksah 9.431 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Meliksah18 Ağustos

    Şikayetimi eklediğiniz için teşekkürler!

Ziyaretçi Yorumları