24 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10702338

Audi Mekatronik ve Kavrama Arızası!

2012 model Audi A3 TDI araç sahibiyim. Doğuş Oto Kartal servisine aracımı arızasından dolayı götürdüğümde arıza tespiti için 350-400 TL civarında bir ücret çıkacağını sonrasından yaptırıp yaptırmama kararın bende olduğu söylendi. Bir gün sonra tarafıma dönüş yapıldı ve aracımda mekatronik ve kavrama sorunu olabileceğini, bunun tespiti için ise 1500 TL civarında bir ücret çıkacağını söylediler. Aracımın geçmiş servis kayıtlarına bakıldığında 2015 Şubat ayında hiçbir kavrama sorunu belirtmemişken servis tarafından bu araçların kavramalarında sorun olduğu söylenmiş ve bedelsiz şekilde aracın kavraması değiştirilmiş olduğu görülmektedir. Arıza tespiti için bile sadece ilk önce 350-400 TL civarında bir ücret talep edilip sonrasında mekatronik ve kavrama arızasının tespiti için 1500 TL civarında ücret talep edilmesi başlı başına bir sorunken; kronik bir hata olan mekatronik ve kavrama arızasının bedellerinin tarafıma yüklenmesi kabul edilebilir değildir. Audi gibi bir markada 2-3 yılda bir mekatronik ya da kavrama sorunu yaşayacaksak neden Audi marka araç biniyoruz insan düşünmekte? Aracımın kronik arızasından kaynaklanan mekatronik ve kavrama arızalarının bedelsiz olarak yapılmasını, aracımın sorunsuz bir şekilde tarafıma teslim edilmesini talep ediyorum.

Ümit Ümit 5.103 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Ümit31 Temmuz 2018

    27 temmuz tarihinde yapmış olduğum şikayetlerim aynen devam etmekte olup ; Doğuş Oto yetkili servisi tarafıma 90 bin bakıma gelmediğiniz için size yardımcı olamayacağız ve araç arızasının giderilmesinin 9850 TL olduğunu tarafıma bildirdi. Buradan şunu mu anlamamız gerekmekte ; 90 bin bakıma gelinse bu kronik arıza daha uyguna yapılırdı.Bu nasıl bir anlayıştır? Kaldı ki bu şanzımanlarda mekatronik ve kavrama arızası kronik bir hata haline gelmiş ve Audi ismini lekelemiştir. Sürekli kronik olarak sorun çıkartan bir şanzımanı Audi araçlarında kullanmamalıdır ve bu kronik arızaların bedellerini müşterilerinden talep etmemeleri gerekmektedir. Sorunum gerektiği gibi çözülmediği sürece şikayetlerim artarak devam edecektir. Aracımın kronik arızasından kaynaklanan mekatronik ve kavrama arızalarının bedelsiz olarak yapılmasını, aracımın sorunsuz bir şekilde tarafıma teslim edilmesini talep ediyorum.

  • Audi Temsilcisi24 Temmuz 2018

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. A. ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla AUDI INFO 444 28 34

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler