Toplam çözüm sayısı
..
Audi ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Mustafa'nın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
  8 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Audi Doğuş Oto Maslak Kusurlu Aracı Düzeltmiyor İade, Değişim Yapmıyor

18067görüntüleme
Mustafa
Mustafa 18 Mayıs 21:27

26.02.2021 'de İstanbul Maslak Doğuş Otomotiv firmasından sıfır 2021 model A3 Sedan araç satın aldım. Aracımı aldığımız günden itibaren aşağıdaki sorunlar oluşmaya başladı - Araçta sos sistemi sürekli olarak devre dışı kalıyor ve "sos sisteminizde sorun oluşmuştur. Lütfen aracınızı yetkili servise götürünüz." Şeklinde bir hata veriyor. Oluşan bu durum sonrasında araçtaki en büyük güvenlik sistemi olan sistem devre dışı kalarak oluşabilecek bir kazada hayati tehlike durumuna yol açmaktadır.

- Aracın bluetooth sisteminde ve Apple ® car Play sisteminde problem var. Araçta telefonla görüşme yaparken sürekli olarak mikrofonda kesilme yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı araçta sürekli olarak telefon görüşmesi yapmak için telefonu elime almaktayım ayrıca aracı durdurmak zorunda kalıp sakin bir yere çekmek zorunda kalıyorum. Aracı kullanırken oluşan bu durum yüzünden sürekli olarak kaza riski oluşmaktadır. - Aracın GPS sisteminde sorun mevcut. Araçta navigasyon özelliğini kullanan uygulamalarda zaman zaman aracı çok alakasız konumlarda gösteriyor ve aracı kapatıp açana kadar bu sorun düzelmiyor.

Oluşan bu hataları Doğuş Oto ® Maslak şubesinde servise giderek bildirdim. Kendileri aracımı bir günlük servise aldılar ve aynı gün arayıp sorunların çözüldüğünü söylediler. Aracı kullanmaya devam ettikten sonra hataların devam ettiğini gördüm ve bunun üzerine Audi genel merkezini arayıp şikayetimi bildirdim. Audi genel merkezinden arayan kişiden sonra Doğuş Oto Maslak Servis'ten E**bey beni arayıp "Problemlerinizin devam ettiğini bize ilettiler. Maalesef bu araç modelinde bir çok araçta bu sıkıntılar oluşuyor ve bir çok şikayet aldık. Durumu Almanya Audi genel merkezine ilettik. Bizlere bu konuyla alakalı olarak bir güncelleme geleceğini söylediler. 

Şu anda bununla alakalı hiçbir şey yapamıyoruz. Aracı bu şekilde kullanmanız gerekiyor. Güncelleme geldiği zaman biz size bildireceğiz" dedi. Kendisine sıfır aldığım araçta böyle bir şeyi kesinlikle kabul etmeyeceğimi ve aracımın probleminin acil bir şekilde çözülmesini aksi takdirde araç değişim veya iade talebimi söyledim. Kendisi bana herhangi bir şey yapamayacağını söyledi. Hemen ertesi gün 18.02.2021 'de Doğuş Oto Müşteri hizmetleri yöneticisi olduğunu söyleyen bir hanımefendi Audi'nin bu problemi şu anda çözemediğini fakat iade veya değişimin de söz konusu olmadığını söyledi. Tarafıma satılan kusurlu aracın kusurunu kabul eden Doğuş Oto Maslak kusuru çözmüyor ve ayrıca değişim & iade yapmıyor.

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
  8 Yorum

8 Yorum

Emrah
Emrah01 Haziran 14:00
 

Geçmiş olsun kardeş. Yeni güncelleme gelir canını sıkma motor arızası olmasın yeter.

Mustafa
Mustafa30 Haziran 17:28
 

2021 model aracımda sürekli elimde telefonla geziyorum sürekli kesinti olduğu için. Bu motor arızası kadar önemli bir durum trafikte risk teşkil ediyor.

 2
Adnan
Adnan30 Haziran 16:06
 

Merhaba, Bende bu araçtan almayı düşünüyorum fakat şikayetiniz beni oldukça düşündürdü. Sürecin daha sonrasında nasıl ilerlediğini paylaşır mısınız?

 2
Veysel
Veysel02 Ağustos 18:57
 

Mustafa bey aynı sorun benim de basıma geldi. Sonuç olarak netice alabildiniz mi?

 3
Evren
Evren06 Ağustos 21:48
 

2021 Haziran ayında almış olduğum benim aracımda da aynı sorunlar mevcuttur. 3 kez servise götürdüm sonuç alamadım. Yıl sonunda güncelleme geleceği söylendi. Saygılarımla.

Metin
Metin19 Ağustos 12:42
 

Bende nisan 2021 de aldığım Audi a3 Sedan aracımda arkadaşın yazdığı aynı problemleri yaşıyorum 4 aydır kusurlu aracı kullanmak zorunda kalıyorum

 1
Onur
Onur12 Eylül 23:23
 

Merhaba ben de aynı aracı 1 ay önce aldım. CarPlay navigasyonda lokasyon sorunu bende de oluşmaya başladı. Bir türlü çözemedim. Servise götüreceğim yakın zamanda çözemezlerse gerekirse mahkeme yolu gözükecek. Öncesinde Golf 7.5 vardı bende bir kere olsun lokasyon sorunu yaşatmamıştı. Navigasyon benim için olmazsa olmaz bir araçta. Anladığım kadarıyla audide GPS bilgisini head unit denilen bir kısım telefona iletiyor ama hatalı konum iletiyormuş. Yazılımsal veya donanımsal her ne sorun varsa bir an önce çözümü lazım.

Muhammed
Muhammed16 Eylül 11:40
 

Benim aracımda da bu sorunlar mevcut. Servise götürdüm. Sistem resetlendi. 1 hafta sorunsuz kullandım. Şimdi eskisinden çok daha kötü halde. Neredeyse CarPlay özelliğini hiç kullanamıyorum. Araç ara ara asistan özelliklerinin kısıtlandığına dair mesajlar veriyor. Multimedya ekranı tamamen kararıyor. Diğer özellikleri (radyo vs.) kullanamıyorum. Doğuş Oto Çankaya da teslim almadan seramik yaptırdık. Maalesef görünürde aracın her yerine seramik yapılmamış. Suyun o bölgelerde dağılarak kalmasından yola çıkarak söylüyorum. İyi ki de yapılmamış. Çünkü seramik yapılan yerlerde geçmeyen su lekesine benzer lekeler mevcut. 1 aylık araçta bu lekelerin oluşmasının imkanı yok diye düşünüyorum. Eksper de hatalı seramik veya aracın kusurlu olabileceğini belirtiyor raporda. Doğuş Oto Çankaya bunların hiçbirine mantıklı dönüş yapmıyor. Elektronik arıza için düzeltilmesini bekleyin diyor ve iade kabul etmiyor. Ne zaman düzeltileceği belli değil. Kaporta sorunları için hatalı yıkama diyorlar.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 gün önce

Bursa Doğuş Oto Audi servisinde Audi A6 Sedan 2017 model 62000 km de aracımın depo kapağının motoru bozulmuş. 35 yildir binmediğim marka araç kalmadı böyle saçma bir şey görmedim. Eşek yükü ile para ödüyoruz bu araçlara lakin bu hatayı servis kabul etmiyor ve ücret istiyor. Marka diyoruz ama hiçbiri...

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Eylül 2021 de Audi A3 Sedan araç aldım araç 2021 model 0 bir araç olmasına rağmen Ekim ayında elektronik aksanlarında geri görüş kamerasında sorun oluştu multimedya çalışmıyor, park sensörleri çalışmıyor acil sos uyarısı veriliyor. Doğuş Oto aracın yürüme aksanında bir şey yok deyip beni geçiştiriyo...

profile
 • 0görüntüleme
 • 16 Ağustos 20:42

16.06.2021 'de İstanbul'da sıfır 2021 model A3 Sedan araç satın aldım. Aracımı aldığımız günden itibaren aşağıdaki sorunlar oluşmaya başladı - Araçta sos sistemi sürekli olarak devre dışı kalıyor ve "sos sisteminizde sorun oluşmuştur. Lütfen aracınızı yetkili servise götürünüz." Şeklinde bir hata ve...

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 01 Aralık 2020 10:04

2015 model 43873 km Audi A3 Sedan aracımızda 2020 yılı Ağustos ayında bagaj kapağının aniden açılmaması problemini yaşadık. Kilometreden de anlaşılacağı üzere aracımızla çok fazla seyahat etmediğimizden ve bagajla çok işimiz olmadığından periyodik bakıma götürdüğümüzde yetkili servise yaptırmayı pla...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
1 Yorum