31 Ağustos 2013 #1986550

Audi Aracımın Garantiden Parça Değişim Sorunu!

2012 2. el almış olduğum araç 22.000 KM'de su pompasının arıza yapması sonucu, tem otoyolunda giderken yağ lambası işareti çıkarak sağa çekip 7/24 yol yardımı istedik. 10 günlük incelemede su pompasının bozuk olması araç kaynaklı olup, yağ lamba işaretinden sonra 25 km gittiğimiz için motor sarmasının oluşmasını 10 günlük incelemeden sonra garanti dışı bırakarak 35 bin TL talep edilmiştir.


2012 aracın su pompasının bozuk olması tüketiciye yansıtılması 62 bin TL kredi ile almış olduğumuz bir araç için bu şekilde bir inceleme sonucu çıkması açıkcası şaşırtıcı. Audi ve doğuş oto bünyesindeki incelenmesinin ve tekrar gözden geçirilmesini talep ediyorum.

Pınar 716 Okunma

Cevaplar

 • Pınar05 Eylül 2013

  Tüketici ve mağdur olan bir kişi olarak sormak istiyorum ; Firmaya danışarak mı gerekli üst düzey kişilerle görüşmemiz veya yazılı olarak iletişime geçmemiz gerekiyor? Veya farklı birimlere şikayet etmek için Satış Sonrası Müşteri İlişkileri ile oretak iş mi yapmamız gerekiyor? Audi Firması ve Doğuş Oto bu işten zarar ederek yapabildiği iyi niyeti neden ilk hamlede müşterisini düşünerek yapmıyor? Veya zarar olarak nitelendirerek yapmış oldukları rakamsal değişikliği müşteri ile paylaşarak mı ilerleyen bir sisteme sahip.

 • Pınar05 Eylül 2013

  Genel Merkezden Doğuş Oto Satış Sonrası Müşteri İlişkileri Biriminden yetkili kişi arayarak bilgi vermek istediğini belirtti. Fakat konuşmanın seyrinde şikayet mailimizi çok farklı noktalara ilettiğimizi , bizim hatamızın olduğunuz ve garanti dahilinde imkansız olduğunu, aynı zamanda yapılması gereken gerekli rakamların çok özel olarak yapıldığını bu durumda Audi firmasının ve Doğuş Otonun zararına bu rakamları verdiğini dile getiren bir konuşma geçti. Kendisine tekrar sormak isterim müşteri ilişkileri başlığında aranan bir görüşme içeriği için böyle bir yol mu izleniyor?

 • Pınar05 Eylül 2013

  Şikayetimizin tüm detyaları elinizde olduğunu düşünerek tekrar yinelemek isterim ki araçta su kalmaması sonucu aracın hararet yapması ve motor sarması sonuç olarak çıkmıştır. Firma tarafından araçta yağ lambası işaretini geç farketmemizden kaynaklı tüm hasarın tüketiciye ait olması uygun görülmüştür. 2012 araçtaki aracın su pompasının bozulması veya hasar görmesi herhangi bir nedenden dolayı olabilir cevabı verilirken , bizim işareti geç görmemiz ve Tem Otoyolunda farkettiğimiz anda durmamız 10 dk içinde olan bir durum olup tüm sorumlu müşteri olmasını kabul etmiyoruz.

 • Audi Temsilcisi02 Eylül 2013

  Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. KURAL ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla AUDI INFO 444 28 34

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön