Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
Audi ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
Ürün Deneyim Raporu
Kullanıcıların ürünle ilgili yaptığı değerlendirmenin sonuçları.
85
Audi A3 (Spor Otomobil)
Fiyat / Performans
8,510
Tasarım
8,710
Bagaj & Saklama Alanları
8,210
Konfor
910

Audi Araç Problemi Sos Uyarısı Akıllı Ekran Ve Telefon Bağlantı Hatası

20.772görüntüleme
Ayşegül
Ayşegül 28 Eylül 2021 12:08
Audi Araç Problemi Sos Uyarısı Akıllı Ekran Ve Telefon Bağlantı Hatası
Audi Araç Problemi Sos Uyarısı Akıllı Ekran Ve Telefon Bağlantı Hatası
Audi Araç Problemi Sos Uyarısı Akıllı Ekran Ve Telefon Bağlantı Hatası
+3

16.06.2021 'de İstanbul'da sıfır 2021 model A3 araç satın aldım. Aracımı aldığımız günden itibaren aşağıdaki sorunlar oluşmaya başladı - Araçta sos sistemi sürekli olarak devre dışı kalıyor ve "sos sisteminizde sorun oluşmuştur. Lütfen aracınızı yetkili servise götürünüz." Şeklinde bir hata veriyor. Oluşan bu durum sonrasında araçtaki en büyük güvenlik sistemi olan sistem devre dışı kalarak oluşabilecek bir kazada hayati tehlike durumuna yol açmaktadır.

- Aracın bluetooth sisteminde ve Apple ® car Play sisteminde problem var. Araçta telefonla görüşme yaparken sürekli olarak mikrofonda kesilme yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı araçta sürekli olarak telefon görüşmesi yapmak için telefonu elime almaktayım ayrıca aracı durdurmak zorunda kalıp sakin bir yere çekmek zorunda kalıyorum. Aracı kullanırken oluşan bu durum yüzünden sürekli olarak kaza riski oluşmaktadır.

Oluşan bu hataları Doğuş Oto ® Maslak şubesinde servise giderek bildirdim. Kendileri aracımı bir günlük servise aldılar ve aynı gün arayıp sorunların çözüldüğünü söylediler. Aracı kullanmaya devam ettikten sonra hataların devam ettiğini gördüm. İnternetten araştırdığımda sadece bende değil tüm 2021 modellerde bu sorunun olduğunu gördüm. Yapılan açıklamalar gerçekten Audi gibi Dünya devi bir markaya ait olamaz diye, bende Doğuş otoya randevu alarak gittim. Sonuç aynı, cevaplar hayal kırıklığı. Şimdi Almanya'da yaşayan abimden yardım istedim. O Audi Almanya genel müdürlüğüne konunun hassasiyetini ve Doğuş otonun yaklaşımını anlatan bir mail yazıyor. Netice gelince bildireceğim.

Ürün Deneyim Raporu
Kullanıcıların ürünle ilgili yaptığı değerlendirmenin sonuçları.
85
Audi A3 (Spor Otomobil)
Fiyat / Performans
8,510
Tasarım
8,710
Bagaj & Saklama Alanları
8,210
Konfor
910
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

7 Yorum

Bilge
Bilge
 

Merhaba, aynı problemi 2021 model A3 aracımda ben de yaşamaktayım, aracımı bakıma götürdüğümde güncelleme ile problemin çözüldüğünü ancak bu güncellemeyi yaparsan artık kablosuz Apple CarPlay'i iptal edeceklerini ve artık kablosuz değil sadece kablolu kullanabileceğimi söylediler, hatta 2022 A3 lerde kablosuz CarPlay özelliği bulunmuyormuş. Ben de bunu duyunca güncelleme yapmaktan vazgeçtim, arada hatalı da olsa kablosuz airplay'i kullanmak istiyorum. Yeni bir güncelleme gelip gelmeyeceğinin de henüz belli olmadığını ayrıca belirttiler.

 1
Bilal
Bilal
 

Aynı sorunları ben de yaşamaktayım. CarPlay bazen kendini kaybediyor, sıfırlanıyor, unutuyor. Özellikle sos arızası verdiği zamanlarda ise araçtan telefonla konuşamıyorsunuz mikrofon kesiliyor. Karşı tarafı duyuyorsunuz ama o sizi duyamıyor, elinize almak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden de kaza riski oluşmakta. Sorunların güncelleme ile çözüleceği bana da bildirildi ama herhangi bir güncelleme veya bilgisi gelmedi. Audi gibi dünya devine yakışmadı.

Ahmet
Ahmet
 

Sizin dediğiniz tüm hataları ben de alıyorum. Fakat ben aracı alırken bunların olacağı söylenmişti. İlerde gelecek bir güncelleme ile düzeleceğini söylemişlerdi. Fakat zaman belirtmediler. Sos zaten aktif değil o yüzden sürekli uyarı veriyor. Önce Doğuş otonun bir GSM firmasıyla anlaşıp aracınıza sim kart takılması lazım. Yoksa yaptık düzeldi falan demeleri yalandan başka bir şey değildir. CarPlay de ben daha hiç sorun yaşamadım. Konuşurken kesilme falan olmadı.

Ayşegül
Ayşegül
 

Ahmet Bey, Bahsettiğimiz sadece Sos hatası değil. Yazılımdal başka sorunlarda var.

Umut
Umut
 

Sorun tüm araçlarda mevcut. Şaka gibi! Takipteyim.

 2
Onur
Onur
 

Almanya da sorunun Türkiye'de yaşandığını anladığı anda topu Doğuş'a yönlendiriyor. Bence Doğuş'un müşteri kaybetmeme odaklı bir bakış açısı yok. Lütfen gelişmeleri buraya yazın.

 1
Ayşegül
Ayşegül
 

Araçta sorun var ciddi anlamda sorunlu aracı getirip Türkiye'ye bırakmışlar.

 1

Benzer Şikayetler

profile
 • 8.534görüntüleme
 • 23 Mart
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Audi A3 Hoparlör Sorunu

Yaklaşık 1,5 yıl önce Audi a3 Sedan bayiden sıfır olarak aldım. Birkaç gün önce araç içinde Bluetooth üzerinden tel ile konuşurken arabanın dışında bekleyen arkadaşım karşıdan gelen seslerin tamamının rahatlıkla dışarıdan duyulduğunu söyledi. İlk başta şaka yapıyor sandım' kendim aracın dışına çıkıp...

Devamını oku
profile
 • 21.389görüntüleme
 • 30 Aralık 2021

2021 Audi A3 Sportback 35tfsı 150 HP Sline Sorunları

Merhabalar Kayseri Aykanlar dan Haziran ayında sıfır km aldığım 60 et 616 plakalı, Audi A3 Sportback 35tfsı 150 HP Sline aracımda şu arızalar mevcuttu...

Devamını oku
2021 Audi A3 Sportback 35tfsı 150 HP Sline Sorunları
Elif'in Teşekkür Mesajı
 • 30 Aralık 2021 16:19

“Doğuş Oto Ankara dan aracı çağırdılar parça değişimi ve yazılım güncelleme ile bütün sıkıntılar çözüldü aracı bir haftadır kullanıyorum problemler tekrarlamadı. Doğuş Otomotiv Audi Servis Danışmanlarından Haşim Beye özellikle teşekkür ederim. Aracımın yapım esnasında sürekli bizi bilgilendirip ilgilendiği için.”

profile
 • 17.780görüntüleme
 • 02 Kasım 2021
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Audi A3 Yazılım Problemi Var

Mart 2021 tarihinde Audi a3 1.0 benzinli araç aldım araçta yazılım problemi var ama servis ilgili olmasına karşın yapacakları sınırlı Doğuş otomotivi aradım müşteri hizmetleri yetkilisi bana bu araçlarda bu sorunu biliyoruz. Yapacak bir şey yok araçları bilerek sattık çözüm nedir diye sorunca aracın...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
  3 Yorum