01 Nisan 2015

Audi Servis Tarafından Olduğu Kabul Edilen Ama Çözülemeyen Ses Sorunu!

Mart 2014'de aldığım Audi A3 aracımda aldığım günden beri olan ses gittikçe arttı ve artık kabul edilemez oldu. Servise götürdüğümde ses tespit edildi 2 aylık çalışma yapıldı, zaman zaman giderildiği sanıldı ama giderilemedi.

Ses bazen her motoru çalıştırdığımda bazen kapatıp açma aralığına bağlı olarak, sanırım ses yapan yerin soğuması ile orantılı olarak, duyuluyor. Ses başladığında bazen 0-30 km arası hızla gittiğim sürece devam ediyor ta ki 30 km hızı aşana kadar.

Sesin frekansı balatanın diske sürtmesinden kaynaklı gelen sesle aynı ama servisin söylediğine göre balataya da disk ya da herhangi bir parça değişimi ile bu sesin giderilemeyeceği yönünde ve böyle kullanmamı istiyorlar.

Sibel 3.739 Okunma

Cevaplar

  • Sibel 07 Nisan 2015

    Doğuş tarafından arandım ama hala sesi nasıl giderecekleri konusunda bilgi vermek yerine, mekanik bir arıza gözükmüyor bu ses fren diskinden geliyor ve bu sesle kullanın yorumu yapılıyor. Aşağıdaki link de ses kaydı mevcut sesin arabanın emekleme safhasında geldiği açıkça gözükmektedir (google drive adresi). Https://docs. Google.com/file/d/0B-Gc_iOrSb7OQjZBZVg5eEg1RHc/edit? Pli=1

  • Sibel 05 Nisan 2015

    1 Nisan tarihinde konu ile ilgilenilip dönüş yapılacağına dair telefonla Audi/Doğuş Oto tarafından bilgilendirildim ama henüz dönüş yapılmadı.

  • Audi Temsilcisi01 Nisan 2015

    Sayın Yetkili Müşterilerimizden Sn. İLHAN ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır. Saygılarımızla AUDI INFO 444 28 34

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön