Audi Servis Tarafından Olduğu Kabul Edilen Ama Çözülemeyen Ses Sorunu!

Sibel Deniz İ. |

Mart 2014'de aldığım Audi A3 aracımda aldığım günden beri olan ses gittikçe arttı ve artık kabul edilemez oldu. Servise götürdüğümde ses tespit edildi 2 aylık çalışma yapıldı, zaman zaman giderildiği sanıldı ama giderilemedi.

Ses bazen her motoru çalıştırdığımda bazen kapatıp açma aralığına bağlı olarak, sanırım ses yapan yerin soğuması ile orantılı olarak, duyuluyor. Ses başladığında bazen 0-30 km arası hızla gittiğim sürece devam ediyor ta ki 30 km hızı aşana kadar.

Sesin frekansı balatanın diske sürtmesinden kaynaklı gelen sesle aynı ama servisin söylediğine göre balataya da disk ya da herhangi bir parça değişimi ile bu sesin giderilemeyeceği yönünde ve böyle kullanmamı istiyorlar.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sibel Deniz İ.
  07 Nisan
  23:05

  Doğuş tarafından arandım ama hala sesi nasıl giderecekleri konusunda bilgi vermek yerine, mekanik bir arıza gözükmüyor bu ses fren diskinden geliyor ve bu sesle kullanın yorumu yapılıyor. Aşağıdaki link de ses kaydı mevcut sesin arabanın emekleme safhasında geldiği açıkça gözükmektedir (google drive adresi).
  Https://docs. Google.com/file/d/0B-Gc_iOrSb7OQjZBZVg5eEg1RHc/edit? Pli=1

 • Sibel Deniz İ.
  05 Nisan
  20:49

  1 Nisan tarihinde konu ile ilgilenilip dönüş yapılacağına dair telefonla Audi/Doğuş Oto tarafından bilgilendirildim ama henüz dönüş yapılmadı.

 • 01 Nisan
  10:23

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. İLHAN ile en kısa sürede irtibata geçilecek ve konu ile ilgili bir çalışma başlatılacaktır.

  Saygılarımızla

  AUDI INFO
  444 28 34