Audi Aracımın Lastik Sorunu Var

Kudret M. |

Eniştemin Doğuş Oto - Maslak bayisinden almış olduğu 2011 yılı üretimi Audi - A3 marka 1,6 Sportback modeldeki aracını 21 Ocak 2014 tarihinde satın aldım. ( Aracın garantisi 2015 yılına kadar uzatılmıştır) Aracın lastiklerini kontrol ettiğimde, lastiklerinin üretim tarihinin 2006 yılı olduğunu tespit ettim. ( Araç üretiminden 5 yıl önce) Ford Otosan A.Ş firmasında mühendis olarak çalıştığım için kauçukların ömürlerini 5 yılda tamamladığını ve durumun hayati risk
taşığını gayet iyi biliyorum.

Buna ek olarak, Audi - A3 marka aynı durumda 2 adet daha araç tespit ettim ve firmaya bilgi verdim ancak bir ilerleme kaydedemedim. Mağduriyetimin giderilmesi konusunda yardımlarınızı istiyorum.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kudret M.
  18 Mart
  08:54

  Konu ile ilgili AUDI - ALMANYA ile de yazıştık. Ancak AUDI firması hiç de kendine yakışmayacak ve mühendislik yaklaşımından uzak bir tutum sergilediler. Hiçbir ön araştırma yapmadan, konuyu reddettiler ve problem hiç yokmuş gibi davrandılar. Bu konuda tüketici hakları ve tüm reklam ajanslarına konuyu tekrar tekrar aksettireceğim. Özel bir araştırma yapmadan, yoldan geçen 2011 model AUDI-A3 araçların lastiklerini kontrol ettim. 3 tane aracın hepsinde de aynı durum geçerli idi. (2011 model araç - 2006 üretimi Bridgestone lastik) Eminim aynı sorun, TOYOTA için geçerli olsaydı, TOTOYA mühendisleri HARAKİRİ yaparlardı. Bu mesajı otomotiv sektöründe (FORD OTOSAN-Gebze) çalışan bir Ar-Ge mühendisi olarak yazıyorum.

 • 17 Mart
  14:34

  Sayın Yetkili

  Müşterilerimizden Sn. KUDRET ile daha önce aynı konuyla ilgili olarak bize yaptığı başvuruya istinaden görüşülmüş ve kendisi konuyla ilgili olarak bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla

  AUDI INFO
  444 28 34